GeForce Experience GeForce Experience 3.20.0.118

Strona główna Windows Narzędzia Zarządzanie sterownikami
Pobi​erz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

GeForce Experience to oficjalne narzędzie przeznaczone dla posiadaczy kart graficznych GeForce, umożliwiające łatwe i wygodne aktualizowanie sterowników GPU, automatyczne optymalizowanie ustawień gier dla posiadanego komputera oraz strumieniowanie gier z PC na konsolę NVIDIA SHIELD.

Oprogramowanie podczas swojego działania informuje użytkownika o wydaniu nowych sterowników dla kart graficznych z rodziny GeForce, pozwalając również na ich sprawną aktualizację do najnowszej wersji za pośrednictwem zaledwie jednego kliknięcia myszką. Dostarcza ono informacji o numerze wersji posiadanych sterowników GPU oraz szczegółowych zmianach jakie oferowane są w najnowszym wydaniu.

GeForce Experience wyposażony został w opartą na chmurze funkcje optymalizacji ustawień gry dla posiadanego przez użytkownika komputera. Po rozpoznaniu takich komponentów jak CPU, GPU czy monitor narzędzie pozwala na pobranie spersonalizowanych i zoptymalizowanych dla danej jednostki ustawień gier, umożliwiające uzyskanie jak najlepszej jakości obrazu przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej wydajności.

Inna ciekawa funkcja programu (dostępna aktualnie jedynie dla użytkowników z USA) to strumieniowanie gier z komputera na konsolę SHIELD. Daje ona możliwość przekształcenie wspomnianej konsoli pełnowymiarowy kontroler i rozrywki przy ulubionych grach bez konieczności przebywania przy komputerze.

Uwaga!

  1. Listę obsługiwanych modeli kart graficznych GeForce i wspieranych gier znaleźć można na stronie producenta.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Wydajny, szybki, z możliwością nagrywania rozgrywki, nadzór nad sterownikami graficznymi
czasami bardziej szkodzi w automatycznym ustawianiu jakości
ocena użytkownika
23.06.2017 09:52 • Recenzja do wersji 3.7.0.81

Geforce Experience to bardzo dobry program do nadzorowania pracy karty graficznej od GeForce, ale nie tylko. Dzięki tej aplikacji możemy ustawić wydajność danego tytułu pod profile wydajnościowe lub jakościowe. Z jednej strony dzięki ich ustawieniom możemy otrzymać większą płynność w grach, ale z drugiej - możemy też natrafić na spadki jakości. Dzięki tej aplikacji mamy możliwość sprawdzenia, ściągnięcia i instalacji sterownika do karty graficznej producenta lub skorzystania z funkcji multimedialnych - stream z gier, nagrywanie rozgrywki, zrzuty ekranu, możliwość nagrywania z obrazem z kamerki lub liczenia klatek w rogu ekranu.

Sama idea GFE jest bardzo dobra. Automatyzuje to co dla części osób może być zbyt skomplikowane. W większości przypadków na +.
Aktualizacja z 2.4.5.44 do 2.5.11.45 na moim sprzęcie spowodowała znaczące wydłużenie uruchamiania - winna usługa NVIDIA.
ocena użytkownika
21.07.2015 22:30 • Recenzja do wersji 2.5.11.45

nvidia streamer service long boot - Na dwóch niezależnych stanowiskach (Win8.1u1 w pełni zaktualizowany, sterowniki w wersji 353.30), po aktualizacji GeForce Experience z wersji 2.4.5.44 do 2.5.11.45 nastąpił problem z długo ładującym się systemem! Winowajcą okazała się jedna z usług wchodzących w skład GFE - NVIDIA Streamer Service. Po jej wyłączeniu, lub odinstalowaniu GFE, lub usunięciu i instalacji starszej wersji GFE wszystko wracało do normy. Problem z wydłużonym czasem ładowania występował tuż po wpisaniu hasła, zamiast sekund, trzeba było czekać powiedzmy minutę + w tym czasie nie można było włączyć niczego (np. menadżera zadań), trzeba było swoje odczekać, wtedy zaskakiwał i dalej działał już „normalnie”.