GeForce Experience GeForce Experience 3.21.0.36

Strona główna Windows Narzędzia Zarządzanie sterownikami
Pobierz ​program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

GeForce Experience to oficjalne narzędzie kierowane do posiadaczy kart graficznych GeForce, które usprawnia aktualizację sterowników urządzeń, pozwala na optymalizację konfiguracji komputera pod kątem gier oraz strumieniowanie obrazu z gier. Z każdą nową wersją producent udostępnia kolejne funkcje.

Aktualizacja sterowników urządzeń NVIDIA

Jedną z najstarszych funkcji GeForce Experience jest automatyczne wyszukiwanie sterowników dla układów graficznych montowanych w komputerach i urządzeniach przenośnych. Narzędzie, które po uruchomieniu działa w obrębie zasobnika systemowego monitoruje serwery firmy NVIDIA i w momencie wykrycia nowych sterowników informuje o tym użytkownika. Z jego poziomu możliwe jest ich pobranie, a następnie instalacja w jednym z dwóch trybów – ekspresowym oraz niestandardowym. Co istotne, po zaktualizowaniu wspomnianych komponentów w systemie Windows nie jest wymagane ponowne uruchomienie komputera.

Optymalizacja i strumieniowanie gier do NVIDIA Shield

Kolejną, cenioną przez graczy i dostępną od dłuższego czasu funkcją dostępną w obrębie opisywanego narzędzia jest optymalizacja konfiguracji graficznych w grach. Bazuje ona na danych gromadzonych przez producenta, bierze pod uwagę specyfikację posiadanego układu CPU, GPU oraz wyświetlacza i umożliwia aplikacji na automatyczne dobranie takich ustawień, aby osiągnąć maksymalną wydajność komputera pod kątem wybranych gier. Warto wspomnieć, że ich lista jest całkiem spora oraz zawiera najciekawsze i najnowsze tytuły. Od kilku lat GeForce Experience oferuje również możliwość wygodnego strumieniowania obrazu z gier na konsole NVIDIA Shield.

Wygodne rejestrowanie i udostępnianie online rozgrywki

NVIDIA ShadowPlay to godna uwagi funkcja, dzięki której bez konieczności korzystania z zewnętrznego oprogramowania możliwe staje się nagrywanie i udostępnianie online materiałów wideo, zrzutów ekranowych oraz transmitowanie na żywo przebiegu rozgrywki. GeForce Experience potrafi tworzyć 15-sekundowe animacje w formacie GIF, tworzyć screenshoty w jakości 4K i udostępniać je w serwisach Facebook, Google Photos czy Imgur bez opuszczania gry, a także transmitować online w czasie rzeczywistym rozgrywkę z minimalnym wpływem na wydajność do serwisów YouTube, Twitch czy Facebook. W przypadku zrzutów ekranowych twórcy udostępniają również opcję NVIDIA Ansel, dzięki której możliwe staje się wykonywanie zrzutów ekranowych w wysokich rozdzielczościach, 360, HDR oraz stereo.

Personalizacja obrazu i klimatu gry

Narzędzie GeForce Experience oferuje wsparcie dla trybu NVIDIA Freestyle, który wspierany jest przez większość najnowszych gier i umożliwia manipulowanie obrazem podczas rozgrywki. Innymi słowy, pozwala on stosować w grach tzw. filtry przetwarzania końcowego, które poprzez zmianę barw, nasycenia kolorów czy zastosowania efektu HDR pozwalają na manipulowanie wyglądem gry i klimatem rozgrywki.

Cechy charakterystyczne programu:

  • darmowe narzędzie do aktualizacji sterowników GPU GeForce
  • funkcja optymalizacji ustawień pod kątem wydajności w grach
  • wygodne udostępnianie online materiałów z rozgrywki
  • łatwe transmitowanie na żywo rozgrywki do popularnych serwisów
  • personalizacja obrazu i klimatu w grach dzięki funkcji NVIDIA Freestyle

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Wydajny, szybki, z możliwością nagrywania rozgrywki, nadzór nad sterownikami graficznymi
czasami bardziej szkodzi w automatycznym ustawianiu jakości
ocena użytkownika
23.06.2017 09:52 • Recenzja do wersji 3.7.0.81

Geforce Experience to bardzo dobry program do nadzorowania pracy karty graficznej od GeForce, ale nie tylko. Dzięki tej aplikacji możemy ustawić wydajność danego tytułu pod profile wydajnościowe lub jakościowe. Z jednej strony dzięki ich ustawieniom możemy otrzymać większą płynność w grach, ale z drugiej - możemy też natrafić na spadki jakości. Dzięki tej aplikacji mamy możliwość sprawdzenia, ściągnięcia i instalacji sterownika do karty graficznej producenta lub skorzystania z funkcji multimedialnych - stream z gier, nagrywanie rozgrywki, zrzuty ekranu, możliwość nagrywania z obrazem z kamerki lub liczenia klatek w rogu ekranu.

Sama idea GFE jest bardzo dobra. Automatyzuje to co dla części osób może być zbyt skomplikowane. W większości przypadków na +.
Aktualizacja z 2.4.5.44 do 2.5.11.45 na moim sprzęcie spowodowała znaczące wydłużenie uruchamiania - winna usługa NVIDIA.
ocena użytkownika
21.07.2015 22:30 • Recenzja do wersji 2.5.11.45

nvidia streamer service long boot - Na dwóch niezależnych stanowiskach (Win8.1u1 w pełni zaktualizowany, sterowniki w wersji 353.30), po aktualizacji GeForce Experience z wersji 2.4.5.44 do 2.5.11.45 nastąpił problem z długo ładującym się systemem! Winowajcą okazała się jedna z usług wchodzących w skład GFE - NVIDIA Streamer Service. Po jej wyłączeniu, lub odinstalowaniu GFE, lub usunięciu i instalacji starszej wersji GFE wszystko wracało do normy. Problem z wydłużonym czasem ładowania występował tuż po wpisaniu hasła, zamiast sekund, trzeba było czekać powiedzmy minutę + w tym czasie nie można było włączyć niczego (np. menadżera zadań), trzeba było swoje odczekać, wtedy zaskakiwał i dalej działał już „normalnie”.