STOP COVID – ProteGO Safe po aktualizacji. Teraz "dogaduje się" z programami zza granicy

STOP COVID – ProteGO Safe po aktualizacji. Teraz "dogaduje się" z programami zza granicy

STOP COVID – ProteGO Safe dostał ważną aktualizację, fot. Oskar Ziomek
STOP COVID – ProteGO Safe dostał ważną aktualizację, fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
26.11.2020 14:25

Rządowa aplikacja STOP COVID – ProteGO Safe dostała aktualizację, po której potrafi wymieniać informacje o zakażonych koronawirusem z zagranicznymi programami stworzonymi w tym samym celu. Jak się okazuje, Polska jest 8. państwem Unii Europejskiej, które wraz ze swoją aplikacją do walki z COVID-19 dołączyło do tzw. Bramy Federacyjnej (EFGS) utworzonej przez Komisję Europejską.

Dzięki takiemu posunięciu, STOP COVID – ProteGO Safe może wyświetlać powiadomienia o bliskim kontakcie z osobą z COVID-19 także wtedy, kiedy chodzi o osobę zza granicy. Współpracujące w tym zakresie ze sobą Państwa to – poza Polską – Niemcy, Irlandia, Włochy, Hiszpania, Łotwa, Dania oraz Chorwacja. Polacy wyjeżdżający do tych krajów (na przykład w celach zawodowych) nie muszą już instalować lokalnych aplikacji powiadamiających o koronawirusie; STOP COVID – ProteGO Safe sprawdzi się w tej roli tak samo dobrze.

Razem możemy pokonać koronawirusa! Pobierz aplikację STOP COVID!

Oczywiście na tej samej zasadzie informacje z STOP COVID – ProteGO Safe będą udostępniane innym krajom, by w ich programach pojawiały się informacje o ewentualnym kontakcie z zakażonym koronawirusem mieszkańcem Polski. Rodzima aplikacja wyświetla te informacje w ramach nowej funkcji Ostrzeż w Europie.

Jak deklaruje KRPM, dane udostępniane między aplikacjami są odpowiednio zabezpieczone. Wymiana informacji opiera się na przesyłaniu losowo generowanych, zaszyfrowanych kluczy. Chociaż obecnie w ramach EFGS współpracuje tylko 8 państw Unii Europejskiej, wkrótce może być ich więcej. Czechy, Holandia, Cypr, Austria, Portugalia, Finlandia, Litwa, Słowenia oraz Norwegia już teraz są na etapie przyłączania lub mają to w planach.

Aplikacja STOP COVID – ProteGO Safe na Androida oraz iOS-a jest dostępna w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)