Styczniowa aktualizacja Windowsa 10 – KB3213986 – zainstalowała się bez problemów

Styczniowa aktualizacja Windowsa 10 – KB3213986 – zainstalowała się bez problemów
11.01.2017 19:29
Styczniowa aktualizacja Windowsa 10 – KB3213986 – zainstalowała się bez problemów

Tak jak w każdy drugi wtorek miesiąca, również w styczniu Microsoft także wydał aktualizacje do swojego oprogramowania. Zaskoczyła nas niewielka ilość biuletynów bezpieczeństwa – dostaliśmy ich tylko cztery, z czego tylko trzy skierowane były dla Windowsa. Okazuje się, że zbiorcza aktualizacja Dziesiątki przyniosła jednak całkiem sporo innych zmian, nie związanych z bezpieczeństwem.

Zbiorcza aktualizacja (KB3213986) dla Windowsa 10 w wersji 1607 to zwiększona stabilność dla odtwarzania muzyki w tle w Groove Music, App-V, odtwarzania wideo i Pulpitów Zdalnych. Usunięty został problem, gdy po pomyślnym uwierzytelnieniu z wykorzystaniem czytnika linii papilarnych, ekran się nie wybudzał. Naprawiono także problem z działaniem tylko jednego urządzenia wejścia, jeśli podłączyli dwa podobne urządzenia wejścia do tego samego sprzętu.

Usunięty został problem w App-V Connection Group, który mógł dawać użytkownikom dostęp do funkcji, które powinny być zablokowane. Nie powinny już występować błędy podczas zaznaczania wielu certyfikatów jednocześnie za pośrednictwem interfejsu użytkownika. W przypadku Windows Server 2008 R2 lub Windows Server 2012 nie powinien już wystąpić problem z funkcją proszenia o pomoc w Pomocy Zdalnej. Ponadto rozwiązano problem, który uniemożliwiał parowanie modułu smart card z czytnikiem oraz usunięto problem z konwersją licencji Server Core z wersji testowej na wersję detaliczną.

Przeglądarka Internet Explorer powinna już poprawnie otwierać pliki .URL w rozszerzonym trybie chronionym. Rozwiązano problem z logowaniem na urządzeniu, które przez dłuższy czas pozostawało odłączone od sieci firmowej. Ostanie większe zmiany to eliminacja zgłaszanych problemów z Microsoft Edge, klasteryzacją, Internetem Explorerem, usługą Windows Update, urządzeniami wejścia, rozpoznawaniem twarzy, ekranem logowania, Hyper-V, sterownikami PCI oraz jądrem Windows.

Aktualizacje otrzymały także starsze wersje Windows 10 – 1511 (KB3210721) oraz 1507 (KB3210720). Tutaj Microsoft poinformował wyłącznie o rozwiązaniu zgłaszanych problemów z bezpieczeństwem w przeglądarce Microsoft Edge.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (97)