MacOSMultimediaInne programy multimedialneSubsonic

Subsonic6.1.3

Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Subsonic to darmowe narzędzie do streamingu audio na urządzenia pracujące pod kontrolą systemu Android, iOS i Windows Phone. Daje ono dostęp do muzyki zgromadzonej na komputerze za pośrednictwem połączenia sieciowego lub internetowego z poziomu wielu popularnych modeli smartfonów oraz tabletów.

Oprogramowanie przeznaczone jest do obsługi dużych zbiorów muzyki (mogących liczyć nawet setki gigabajtów) i daje możliwość streamingu audio do wielu użytkowników jednocześnie. Zoptymalizowane ono zostało do strumieniowego transferu plików MP3, jednak doskonale radzi sobie również z wieloma innymi formatami. Subsonic potrafi przesyłać także materiały wideo za pośrednictwem protokołu HTTP, a instalacja dodatkowych pluginów pozwala rozszerzyć funkcjonalność programu o konwersję w locie transmisji strumieniowej takich formatów jak WMA, FLAC, APE, Musepack czy WavPack.

Subsonic wyposażony został w opcje, pozwalające definiować górny limit szybkości transferu strumieni i automatycznie dostosowujące wartości bitrate do nałożonych ograniczeń. Narzędzie wykorzystywane może być do lokalnego zarządzania zbiorem multimediów, oferując funkcje wygodnego przeszukiwania i indeksowania dużych bibliotek audio. Nie zabrakło również wbudowanej obsługi podcastów nadawanych poprzez Internet.

Aplikacja stworzona została w języku Java, dzięki czemu dostępna jest na wszystkie powszechnie wykorzystywane platformy systemowe - Windows, Linux oraz Mac OS. Bazuje ona na webowym interfejsie, który obsługiwany może być z poziomu dowolnej przeglądarki internetowej, po wpisaniu adresu http://localhost:4040. Na urządzeniu, na którym chcielibyśmy odtwarzać transmitowane strumienie należy zainstalować odpowiednią aplikację kliencką.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
ProducentSindre Mehus
Liczba pobrań54
Data aktualizacji29 sty 2018
Rozmiar pliku112.65 MB
System operacyjnymacOS
LicencjaBezpłatna
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)