WindowsMultimediaInne programy multimedialneSubsonic
Subsonic ikona

Subsonic6.1.4

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Subsonic to darmowe narzędzie do streamingu audio na urządzenia pracujące pod kontrolą systemu Android, iOS i Windows Phone. Daje ono dostęp do muzyki zgromadzonej na komputerze za pośrednictwem połączenia sieciowego lub internetowego z poziomu wielu popularnych modeli smartfonów oraz tabletów.

Oprogramowanie przeznaczone jest do obsługi dużych zbiorów muzyki (mogących liczyć nawet setki gigabajtów) i daje możliwość streamingu audio do wielu użytkowników jednocześnie. Zoptymalizowane ono zostało do strumieniowego transferu plików MP3, jednak doskonale radzi sobie również z wieloma innymi formatami. Subsonic potrafi przesyłać także materiały wideo za pośrednictwem protokołu HTTP, a instalacja dodatkowych pluginów pozwala rozszerzyć funkcjonalność programu o konwersję w locie transmisji strumieniowej takich formatów jak WMA, FLAC, APE, Musepack czy WavPack.

Subsonic wyposażony został w opcje, pozwalające definiować górny limit szybkości transferu strumieni i automatycznie dostosowujące wartości bitrate do nałożonych ograniczeń. Narzędzie wykorzystywane może być do lokalnego zarządzania zbiorem multimediów, oferując funkcje wygodnego przeszukiwania i indeksowania dużych bibliotek audio. Nie zabrakło również wbudowanej obsługi podcastów nadawanych poprzez Internet.

Aplikacja stworzona została w języku Java, dzięki czemu dostępna jest na wszystkie powszechnie wykorzystywane platformy systemowe - Windows, Linux oraz Mac OS. Bazuje ona na webowym interfejsie, który obsługiwany może być z poziomu dowolnej przeglądarki internetowej, po wpisaniu adresu http://localhost:4040. Na urządzeniu, na którym chcielibyśmy odtwarzać transmitowane strumienie należy zainstalować odpowiednią aplikację kliencką.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
4.03 oceny
Twoja ocena
ProducentSindre Mehus
Liczba pobrań318
Data aktualizacji11 lis 2018
Rozmiar pliku131.67 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Subsonic ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)