Sukces iPhone'a X: prognozowana sprzedaż w USA na poziomie iPhone'a 6

Sukces iPhone'a X: prognozowana sprzedaż w USA na poziomie iPhone'a 6

Sukces iPhone'a X: prognozowana sprzedaż w USA na poziomie iPhone'a 6
Oskar Ziomek
24.10.2017 19:52, aktualizacja: 24.10.2017 20:05

Chociaż przedsprzedaż ruszy dopiero za 3 dni, a do pierwszych klientów urządzenie trafi najszybciej 3 listopada, wszystko już teraz wskazuje na to, że iPhone X może być jednym z lepiej sprzedających się iPhone'ów w historii. A przynajmniej w Stanach Zjednoczonych, ponieważ są to wnioski, które można wysnuć z przeprowadzonych w Ameryce Północnej ankiet.

Jak donosi AppleInsider, ankietyzacja objęła ponad 3800 klientów, których pytano o plany zakupowe na najbliższe trzy miesiące. Okazuje się, że zmianą iPhone'a w najbliższym czasie zainteresowanych jest 69% ankietowanych. Biorąc więc pod uwagę, że iPhone 8 sprzedaje się kiepsko, większość myśli zapewne o przesiadce na model X.

Obraz

Co istotne, zainteresowanie tegorocznymi iPhone'ami ma być najwyższe od czasu premiery modelu 6, co miało miejsce już 3 lata temu. Ankieta wskazuje też na to, że gdy mowa o iPhonie 8, większe zainteresowanie budzi model Plus, przez co można wnioskować, że klientom zależy na większym wyświetlaczu oraz podwójnym aparacie.

Wysokie zainteresowanie iPhonem X to bardzo dobra wiadomość dla Apple. Raz jeszcze przypomnijmy, że w tańszej wersji na polskim rynku smartfon będzie kosztować niewiele poniżej 5 tysięcy złotych, a w dodatku jego dostępność w pierwszym miesiącu sprzedaży będzie mocno ograniczona. Po drugiej stronie szali pozostaje jednak wysoka wydajność (przynajmniej w benchmarkach) oraz szansa na powrót Apple'a na drugą pozycję w rankingach sprzedaży. Plotki sugerują także produkcję bliźniaczych urządzeń na rynek chiński w nieco niższych cenach.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)