Sumatra PDF 3.0 wprowadza przeglądanie w kartach

Sumatra PDF 3.0 wprowadza przeglądanie w kartach

Sumatra PDF 3.0 wprowadza przeglądanie w kartach
20.10.2014 11:57, aktualizacja: 20.10.2014 13:44

Sumatra PDF to polski program pozwalający przeglądać dokumenty (PDF), książki elektroniczne (ePUB, Mobi, CHM), magazyny (DjVu) i komiksy (CBZ, CBR, CB7, CBT), który przy tym jest mały i szybki. Wydana podczas minionego weekendu wersja 3.0 programu wprowadza ciekawe zmiany, w tym karty, na które czekali liczni użytkownicy.

Po instalacji programu od razu zobaczymy nowy interfejs, który pozwala przeglądać dokumenty w kartach identycznie, jak w popularnych przeglądarkach internetowych. Aby komiksy czy książki miały dla siebie więcej miejsca, elementy interfejsu znalazły się na górnej belce okna programu. Aby skorzystać z menu, należy kliknąć ikonkę znajdującą się w lewym, górnym rogu.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Miłośnicy starego interfejsu programu Sumatra PDF mogą do niego wrócić, przełączając odpowiednią opcję w ustawieniach programu.

Pod spodem również zaszło sporo zmian. Osoby wykorzystujące program Sumatra PDF do czytania ebooków ucieszy wsparcie dla spisu treści i hiperłączy. Jeśli ktoś posiada jeszcze książki zapisane w formacie PalmDoc, może skorzystać z najnowszej wersji programu aby je otworzyć. Do kolekcji formatów „komiksowych” dołączyły także CB7 i CBT, zaś w CBR obsługiwana jest dodatkowo kompresja LZMA i PPMd.

Starsze wersje programu korzystały z biblioteki UnRAR, udostępnianej na niewolnej licencji. W wersji 3.0 została ona zamieniona na wolną bibliotekę RAR, co może jednak skutkować problemami z otwieraniem niektórych plików CBR. Jeśli takie wystąpią, należy pobrać unrar.dll ze strony projektu i umieścić ją w tym samym folderze, co program.

350126928575358913

Najnowszą wersję programu Sumatra PDF można pobrać z naszej bazy programów w dziale Windows → Biuro → Przeglądarki dokumentów. Program jest bezpłatny, można pobrać go w wydaniu z instalatorem bądź przenośnym.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)