Surface Mini – taki miał być 8-calowy tablet Microsoftu

Surface Mini – taki miał być 8-calowy tablet Microsoftu

Surface Mini – taki miał być 8-calowy tablet Microsoftu
30.06.2017 16:58, aktualizacja: 03.07.2017 19:51

Wśród produktów Microsoftu skierowanych na rynek konsumencki jednymi z najlepszych są urządzenia z linii Surface, czyli łączące świat tabletów z laptopami i posiadające ponad 10-calowe ekrany. Jednakże w 2014 roku do linii tych urządzeń mógł dołączyć mniejszy Surface Mini, będący 8-calowy tabletem. Nie trafił on jednak do sprzedaży, ale właśnie dowiedzieliśmy, jakim byłby on sprzętem.

Serwis Windows Central postanowił dotrzeć do informacji na temat porzuconego przez Microsoft przedsięwzięcia. Redakcji udało się nawet zdobyć zdjęcia tego tabletu. Surafce Mini miał zostać wprowadzony w 2014 roku wraz z modelem Surface Pro 3 i, jak możemy się domyślić, przypominałby jego mniejszą wersję, ale nastawioną na obsługę w orientacji pionowej. Nie zabrakło jednak podstawki, która pozwalałaby na ustawienie na twardej powierzchni w pozycji poziomej.

350201753465284545

W przeciwieństwie do Surface Pro, Mini działałby pod kontrolą Windows RT, systemu już zapomnianego i porzuconego przez Microsoft. Decyzja o wyborze Windows RT wydawała się wówczas słuszna. Ze względu na mniejszy wyświetlacz podstawą byłby ekran menu Start z kafelkami i aplikacje Modern UI. Sam ekran miałby zaś rozdzielczość 1440×1080 i przekątną 8 cali. Sercem byłby Snapdragon 800, za przetwarzanie grafiki miał odpowiadać układ Adreno 330, a użytkownik otrzymałby skromne 1 GB RAM i niezadowalające w przypadku Windowsa RT, 32 GB wolnej przestrzeni. W razie potrzeby moglibyśmy skorzystać z karty microSD, do ładowania służyłby port microUSB, nie zabrakłoby USB-OTG i gniazda słuchawkowego.

Surface Mini dostępny byłby z rysikiem Surface Pen, który miałby z tego tabletu uczynić świetne urządzenie do notowania. Rysik moglibyśmy mieć zawsze przy tablecie, zostało przygotowane specjalne mocowanie. Ponadto materiał pokrywający Surface Mini sprawiałby, że tablet wyglądałby jak książka czy klasyczny notatnik.

350201753465481153

Mniejszy Surface został jednak porzucony i to jeszcze przed zaprezentowaniem. Możliwe jednak, że koncepcja mniejszego Surface powróci.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)