Surface Pro z LTE 1 grudnia, na początku tylko dla biznesu

Strona głównaSurface Pro z LTE 1 grudnia, na początku tylko dla biznesu
31.10.2017 14:51
Surface Pro z LTE 1 grudnia, na początku tylko dla biznesu

Microsoft w połowie miesiąca niespodziewanie zaprezentował Surface Booka 2, laptopa mającego pokazać potencjał Windowsa 10 S. Teraz przyszedł moment na odświeżenie kolejnego urządzenia, aktualnie najnowszego Surface’a Pro. Za miesiąc pojawi się wersja, która będzie wyposażona w moduł LTE.

Nowa wersja nazywa się Microsoft Surface Pro with LTE Advanced, od razu informując o dodatkowych możliwościach. Została ona wyposażona w chipset Qualcomm Snapdragon X16, który obsługuje LTE Cat.9 i 20 pasm LTE. Mimo korzystania z LTE, ten Surface Pro ma zapewnić świetny czas pracy na jednym ładowaniu – do 13,5 godziny oglądania wideo.

Panos Panay z Microsoftu powiedział podczas prezentacji Surface’a Pro with LTE Advanced w Londynie, że klienci potrzebują urządzenia z LTE. Prognozuje on, że połowa pracowników na całym świecie w ciągu trzech lat będzie korzystała z takiego mobilnego urządzenia, odchodząc od klasycznego desktopu i wybierając Surface’a Pro.

350206178556733377

Microsoft początkowo skieruje Surface Pro with LTE Advanced na rynek biznesowy i będzie można go nabyć od 1 grudnia. Za podstawową wersję z procesorem Intel Core i5, 4 GB RAM-u i dyskiem SSD o pojemności 128 GB zapłacimy 1149 dolarów. Z kolei edycja z 8 GB RAM-u i dyskiem 256 GB ma kosztować 1449 dolarów.

Model skierowany na rynek konsumencki ma pojawić się w przyszłym roku. Z pewnością indywidualni klienci będą mogli nabyć jedną z powyższych dwóch wersji. Ciekawe jednak, czy Microsoft zaoferuje również konfigurację z LTE, bazującą na wydajniejszych edycjach Surface’a Pro z procesorem Intel Core i7.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)