Święty Mikołaj wyruszył w trasę: Google przedstawia serię zabaw dla najmłodszych

Google uruchamia stronę poświęconą świętom (depositphotos)
Google uruchamia stronę poświęconą świętom (depositphotos)
Oskar Ziomek

05.12.2018 13:40, aktual.: 05.12.2018 22:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak co roku w grudniu, Google po raz kolejny uruchomił witrynę, gdzie najmłodsi użytkownicy internetu mogą z zaciekawieniem śledzić trasę Świętego Mikołaja, korzystając przy tym z kilkudziesięciu edukacyjnych zabaw. Z planszy, którą nazwano Wioską Świętego Mikołaja można wybrać kilka interesujących rozrywek.

Można tu między innymi poznać specyficzne tradycje świąteczne typowe dla danego kraju, zabawić się w fryzjera (ozdabiając brodę Mikołaja), a nawet nauczyć się podstaw programowania. Wszystko stworzono w taki sposób, by było atrakcyjne dla najmłodszych. Aby skorzystać z minigier można już teraz odwiedzić Wioskę Świętego Mikołaja lub pobrać mobilną aplikację na Androida, która również daje dostęp do przygotowanych zabaw. Program znajdziecie na przykład w naszym katalogu. Google zwraca uwagę, że w tym roku udostępniono tu kilka nowych zabaw.

Trasa Świętego Mikołaja, czyli szereg minigier głównie dla najmłodszych.
Trasa Świętego Mikołaja, czyli szereg minigier głównie dla najmłodszych.

Wśród nich znaleźć można na przykład możliwość stworzenia własnego elfa oraz stworzenia własnego zespołu tanecznego. Co ciekawe, wykorzystano tu PoseNet, czyli model systemów uczących się, który pomoże nauczyć elfa własnych ruchów. Najmłodsi będą też z pewnością zadowoleni z możliwości śledzenia na mapie lokalizacji Świętego Mikołaja, choć ta funkcja zostanie udostępniona dopiero 24 grudnia. Do tego czasu pozostaje więc zadowolić się jedynie grami.

Te są jednak wciągające i niektóre z pewnością spodobają się nie tylko samym dzieciom, bo mogą przypaść do gustu także zmęczonym pracą dorosłym. Rozrywkę polegającą na przykład na poszukiwaniu konkretnych postaci na ekranie czy też grę Pędzący renifer (w praktyce podobną do uciekającego dinozaura w przypadku problemu z internetem w Chrome), trudno bowiem uznać za zarezerwowane tylko dla jednej grupy wiekowej graczy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)