Symantec może kupić od VeriSign dział certyfikatów SSL

Wojciech Cybulski

20.05.2010 11:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Prawdopodobnie już wkrótce za znaczną sumę 1,3 mld dolarów Symantec kupi dział firmy VeriSign odpowiedzialny między innymi za certyfikaty SSL - informuje Reuters.

VeriSign jest znany w branży głównie dzięki szerokiej ofercie produktów do zabezpieczania systemów transakcyjnych takich jak bankowość internetowa czy płatności elektroniczne. Sztandarowym produktem firmy są certyfikaty SSL dostępne w wielu różnych wariantach. Przejęcie tego działu pozwoliłoby Symantecowi na dalsze umocnienie swojej pozycji na rynku producentów oprogramowania zabezpieczającego i włączenie do swojej oferty nowych produktów. Choć cena zakupu wydaje się wysoka, dobre wyniki finansowe VeriSign dają podstawy sądzić, że Symantec dość szybko odzyska zainwestowane środki. Tylko w ostatnim kwartale przychód VeriSign wyniósł 264 mln dolarów i był o 4% wyższy niż rok wcześniej. Zarówno przedstawiciele firmy Symantec jak i VeriSign odmówili komentarza w tej sprawie.

Warto przypomnieć, że pod koniec kwietnia Symantec ujawnił chęć przejęcia firm PGP i GuardianEdge. Ewentualny zakup VeriSign podniósłby tegoroczną sumę środków zarezerwowanych na przejęcia do blisko 1,7 mld dolarów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)