Symantec może kupić od VeriSign dział certyfikatów SSL

Symantec może kupić od VeriSign dział certyfikatów SSL

Wojciech Cybulski
20.05.2010 11:37

Prawdopodobnie już wkrótce za znaczną sumę 1,3 mld dolarów Symantec kupi dział firmy VeriSign odpowiedzialny między innymi za certyfikaty SSL - informuje Reuters.

VeriSign jest znany w branży głównie dzięki szerokiej ofercie produktów do zabezpieczania systemów transakcyjnych takich jak bankowość internetowa czy płatności elektroniczne. Sztandarowym produktem firmy są certyfikaty SSL dostępne w wielu różnych wariantach. Przejęcie tego działu pozwoliłoby Symantecowi na dalsze umocnienie swojej pozycji na rynku producentów oprogramowania zabezpieczającego i włączenie do swojej oferty nowych produktów. Choć cena zakupu wydaje się wysoka, dobre wyniki finansowe VeriSign dają podstawy sądzić, że Symantec dość szybko odzyska zainwestowane środki. Tylko w ostatnim kwartale przychód VeriSign wyniósł 264 mln dolarów i był o 4% wyższy niż rok wcześniej. Zarówno przedstawiciele firmy Symantec jak i VeriSign odmówili komentarza w tej sprawie.

Warto przypomnieć, że pod koniec kwietnia Symantec ujawnił chęć przejęcia firm PGP i GuardianEdge. Ewentualny zakup VeriSign podniósłby tegoroczną sumę środków zarezerwowanych na przejęcia do blisko 1,7 mld dolarów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)