Symantec wydaje publiczne bety Norton 2013

Symantec wydaje publiczne bety Norton 2013

Wojciech Kowasz
04.05.2012 17:51

Firma Symantec wydała publiczne wersje beta produktów zabezpieczających z linii Norton 2013: Norton Antivirus, Norton Internet Security oraz Norton 360.

W nadchodzącej wersji aplikacji Norton postawiono na możliwie najlepszą integrację z systemem Windows 8, którego premiera planowana jest na drugą połowę tego roku, czyli również w okolicach premiery Norton 2013. Po pierwsze interfejs użytkownika w nowych programach firmy Symantec przeprojektowano tak, aby łatwiej dało się go obsługiwać na ekranie dotykowym. Po drugie do dyspozycji użytkownika oddana zostanie aplikacja Nortona działająca w Metro UI — nie trzeba będzie zawsze wychodzić do standardowego pulpitu. Dodatkowo warto w tym miejscu wspomnieć, że wersje 2013 będą zgodne z nowym mechanizmem bootowania systemu Windows 8, który pozwoli na uruchamianie oprogramowania antywirusowego przed pozostałymi sterownikami. Dzięki temu system będzie lepiej zabezpieczony przed rootkitami i innym złośliwym oprogramowaniem niskiego poziomu.

Oprócz integracji z Windows 8 w nowym Nortonie znajdzie się system reputacji plików Insight z częstszymi aktualizacjami, a dodatkowo będzie on zintegrowany z firewallem. System SONAR z kolei będzie teraz w stanie monitorować aplikacje także w trybie awaryjnym. Wraz z podstawowym oprogramowaniem Nortona instalowany będzie również Norton Power Eraser, bezpłatny (i dostępny też samodzielnie) dodatek do usuwania malware'u, które jest szczególnie trudne do wyczyszczenia. Do tej pory w trakcie instalacji użytkownik mógł zdecydować się na ręczne pobranie tego narzędzia, teraz będzie ono pobierane automatycznie. Norton 2013 będzie też bardziej świadomy faktu, że niektórzy użytkownicy korzystają z sieci 3G, w której pobieranie danych kosztuje. Symantec umożliwi więc wyłączenie pobierania mniej ważnych aktualizacji lub odłożenie ich na czas dostępności „tańszej” sieci.

Wersje beta programów Norton 2013 dostępne są dla wszystkich zainteresowanych. Testując je pamiętajmy jednak, że są to wersje rozwojowe, a więc szczególnie narażone na istnienie wad i usterek. Lista takich znanych już problemów znajduje się na stronach firmy Symantec. Warto jeszcze wspomnieć, że oprócz pobrania pliku instalacyjnego, w celu otrzymania klucza produktu należy zarejestrować się na stronach firmy Symantec. Obecnie po rejestracji wyświetlany jest błąd, ale klucz mimo tego zostaje przesłany na podany adres e-mail.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)