Syntezator Mooga w dzisiejszym Google Doodle

Syntezator Mooga w dzisiejszym Google Doodle

23.05.2012 11:10, aktualizacja: 23.05.2012 12:06

Dziś Google umieścił na głównej stronie wyszukiwarki kolejny interaktywny Doodle. Tym razem wszyscy mogą pobawić się wirtualnym syntezatorem, wzorowanym na urządzeniach Roberta Mooga.

Doktor Robert Arthur Moog, urodzony dokładnie 78 lat temu, był pionierem muzyki elektronicznej. Podczas pracy w centrum muzyki elektronicznej Uniwersytetu Columbia z Herbertem Deutschem, Moog opracował oscylatory kontrolowane napięciem, generatory obwiedni ADSR i inne moduły niezbędne do konstrukcji. Z jego warsztatu wyszedł również pierwszy sterowany napięciem oscylator, który kontrolowany był klawiaturą podobną do tej montowanej w pianinie. Jego syntezatory były pierwszymi szeroko stosowanymi w muzyce urządzeniami tego typu, a jego firma, Moog Music (wcześniej R.A. Moog Co.), w latach sześćdziesiątych ubiegłego stulecia sprzedawała takie właśnie syntezatory.

Doodle zamieszczony przez Google'a pozwala pobawić się cyfrowym modelem klasycznego syntezatora, z kontrolą miksera, oscylatorów i obwiedni. Dodatkowo „urządzenie” może nagrać utwór na magnetofonie kasetowym, a następnie umożliwi wysłanie linka do niego znajomym lub podzielenie się nim na Google+. Po ustawieniu parametrów syntezatora można grać na instrumencie korzystając z klawiszy z górnych rzędów na klawiaturze. To wyjątkowa okazja, żeby przetestować swoją kreatywność na modelu 50-letniego instrumentu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (47)