Szantażował seksualnie dzieci w internecie. Spędzi 75 lat w więzieniu

Szantażował seksualnie dzieci w internecie. Spędzi 75 lat w więzieniu

fot. Nes/Getty Images
fot. Nes/Getty Images
15.03.2021 20:21, aktualizacja: 16.03.2021 09:11

Sextortion, czyli seksualny szantaż to zjawisko coraz częściej występujące w internecie. Kiedyś kojarzyło się z kimś, kto wszedł w posiadanie sex-taśm celebrytów i żądał od nich okupu, ale obecnie to zjawisko dotyka najczęściej zwykłych ludzi. A nawet dzieci. W USA padł właśnie bardzo surowy wyrok - Buster Hernandez, który szantażował 12-letnie dziewczynki, spędzi 75 lat w więzieniu federalnym.

Hernandezowi postawiono 41 zarzutów, w tym dystrybucję dziecięcej pornografii. Przez wiele lat obierał sobie za cel nastoletnie dziewczyny, a następnie przekonywał je, aby podzieliły się z nim nagimi zdjęciami.

Gdy już wszedł w posiadanie takich fotografii, zaczynał grozić ofiarom, że je zgwałci i zabije jeśli nie spełnią jego żądań. W niektórych przypadkach nękanie trwało aż 4 lata.

Przestępca robił wszystko, co mógł, aby ukryć swoją tożsamość oraz zataić położenie. Używał w tym celu anonimowej przeglądarki Tor oraz systemu Tails, będącego specjalną wersją Linuxa, który pomaga zachować maksimum prywatności i anonimowości.

Przez długi czas jego występki uchodziły na sucho, ale FBI zastawiło na niego pułapkę w postaci zmodyfikowanego filmiku i kiedy Hernandez go otworzył, agencja uzyskała jego adres IP. Dzięki temu FBI było w stanie go zlokalizować i ująć.

Co ciekawe, aby wymyślić sposób na Hernandeza, Facebook - który wspomagał FBI - musiał zapłacić zewnętrznej firmie od cyberbezpieczeństwa, aby ta stworzyła złośliwy kod, którym można było wydobyć adres IP. Był to rzekomo jedyny w historii przypadek, gdzie Facebook pomógł służbom śledzczym zhakować ich własnego użytkownika.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)