Szczęśliwy traf Google'a nieco mniej szczęśliwy, bardziej losowy

Szczęśliwy traf Google'a nieco mniej szczęśliwy, bardziej losowy

14.08.2012 16:53

Przycisk „Szczęśliwy traf”, czyli I'm feeling lucky na amerykańskiej stronie wyszukiwarki Google zaczął się zachowywać dość... dziwnie. Przede wszystkim, po najechaniu na niego kursorem myszy losuje się inne „uczucie”.

Już wcześniej przycisk odsyłał użytkowników do strony z galerią grafik zastępujących logo Google na stronie wyszukiwarki, czyli Google Doodle, ale teraz dodatkowo zmienia się jego treść. Przycisk zamieniony na I’m Feeling Doodly przeniesie użytkownika na losowego Google Doodle, I’m Feeling Playful na losowego interaktywnego Doodle, I’m Feeling Artistic do losowego dzieła sztuki w Google Art, I’m Feeling Hungry znajdzie restauracje w pobliżu, I’m Feeling Puzzled wyświetli losowe pytanie A Google A Day, I’m Feeling Trendy przeniesie na stronę Google Hot Trends, I’m Feeling Stellar wyszuka zdjęcia Wielkiej Mgławicy w Orionie zaś I’m Feeling Wonderful pokaże losowy projekt w ramach World Wonders.

Nie wiadomo jak długo użytkownicy wyszukiwarki będą zdani na los w takim zakresie i czy to „wielkanocne jajo” wyjdzie poza Stany. Wszelkie zmiany tego typu wdrażane są stopniowo, mamy więc 24 godziny aby się przekonać. Nie jest to pierwszy raz, kiedy twórca wyszukiwarki bawi się z tym przyciskiem — było tam już odliczanie do Nowego Roku i żarty primaaprilisowe.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)