Szpetny Apple Watch może mieć wyjątkowo pięknego następcę

Szpetny Apple Watch może mieć wyjątkowo pięknego następcę

Szpetny Apple Watch może mieć wyjątkowo pięknego następcę
18.05.2017 18:44, aktualizacja: 18.05.2017 19:15

Apple Watch sprzedaje się świetnie jak na smartwatcha. Może po prostu jest dobrym produktem, a może to tylko magia Apple i spore grono oddanych fanów. Dla wielu osób problemem jest niezbyt atrakcyjny wygląd Watcha. To się może zmienić w jego drugiej odsłonie, która może być jednym z piękniejszych inteligentnych zegarków.

Producentom smartwatchy, a więc tych urządzeń, które ponoć miały wyprzeć mechaniczne zegarki, zarzucano często brak zdolności do tworzenia biżuterii. Klasyczny mechaniczny zegarek jak najbardziej jest częścią biżuterii, o ile producent potrafi stworzyć coś, co pasuje do garnituru i coś, czym właściciel pochwali się na salonach. Tego nie można powiedzieć o smartwatchach, które zwłaszcza z początku zwyczajnie były brzydkie.

Obraz

Wśród najczęstszych wad inteligentnych zegarków wymieniano właśnie wzornictwo. Zachwycając się możliwościami smartwatchy, testerzy dodawali, że mimo tych wszystkich funkcji nie założyliby czegoś tak nieatrakcyjnego do garnituru lub nawet na spotkanie ze znajomymi. Dostrzegli to producenci smartzegarków i zaczęli tworzyć urządzenia zbliżone wyglądem do mechanicznych zegarków z okrągłą kopertą.

Apple zostało jednak przy smartwatchu wyglądającym jak smartwatch. Nie było to złą decyzją, bowiem Apple Watch sprzedał się w pierwszym kwartale tego roku w 3,5 mln egzemplarzy, zapewniając Apple pierwsze miejsce w tym segmencie rynku. Zegarek sprzedaje się świetnie (jak na smartwatcha), ale przecież Apple tworzy urządzenia magiczne, pięknie i niezwykłe, a nie wyłącznie osiągające wysokie wyniki sprzedaży. Apple Watch z kolei zbyt często określany jest nieatrakcyjnym, więc najwyższy czas na zmiany. Zwłaszcza że niektórzy przypisują wysoką sprzedaż wyłącznie odpowiedniemu logo na pudełku.

Obraz

Apple złożyło patent na nowy smartwach, zupełnie inny od obecnego konceptu. Ma on bowiem mieć okrągłą kopertę, a wyświetlacz ma znajdować się nie tylko na niej, ale również na pasku. Otrzymamy więc elastyczny wyświetlacz, a dodatkowa przestrzeń paska może być wykorzystana do wyświetlania najważniejszych informacji i powiadomień. Ekran ma być otoczony wyjątkowo smukłą ramką, nawet poniżej 1 mm.

Jeśli Apple stworzy zegarek zgodnie z założeniami nowego patentu, to otrzymamy jeden z piękniejszych smartwatchy na rynku. Raczej niewielu stwierdzi, że nowy zegarek sprzedaje się dobrze tylko dlatego, że ma logo z nagryzionym jabłkiem. Oczywiście jeśli stworzy, bo jak dotąd mamy do czynienia tylko z patentem, a więc prace nad takim urządzeniem mogły nawet nie zostać rozpoczęte.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)