Szukasz dwupanelowego menedżera plików dla OS X? Wypróbuj Commander One

Szukasz dwupanelowego menedżera plików dla OS X? Wypróbuj Commander One

Szukasz dwupanelowego menedżera plików dla OS X? Wypróbuj Commander One
18.08.2015 19:26, aktualizacja: 18.08.2015 20:24

W naszej bazie programów dla systemu OS X pojawiła się kolejna ciekawa nowość – świeżo wydany menedżer plików Commander One, który zainteresuje przede wszystkim osoby szukające programu umożliwiającego przeglądanie plików w dwóch panelach.

Program ten ma spore możliwości, ale jego obsługa jest na tyle intuicyjna, że zarówno osoby przyzwyczajone do Findera, jak i tęskniące za Norton Commanderem, obsłużą go bez problemu. Na uwagę zasługuje także dlatego, że jest to pierwszy program napisany w całości w Swifcie przez firmę Eltima Software.

Aż się łezka w oku kręci
Aż się łezka w oku kręci

Zarówno wygląd listy plików, jak i informacje na niej prezentowane, można bardzo łatwo dostosować do swoich potrzeb. Commander One został wyposażony w możliwość prezentacji prostej listy, szczegółów (rozmiar, data, typ), miniatur oraz plików ukrytych, a także sortowania na różne sposoby i przeszukiwania tekstowego (także z użyciem wyrażeń regularnych). Na szczególną uwagę zasługuje bardzo wygodne zaznaczanie – wystarczy przeciągnąć kursorem przez odpowiedni fragment listy plików, by je zaznaczyć lub odznaczyć. W Finderze takie czynności wymagają niestety gimnastyki z klawiszami modyfikującymi.

Obraz

Poza podstawowymi operacjami, jak kopiowanie, wklejanie, przenoszenie i usuwanie plików, Commander One pozwala przeciągać pliki między lokacjami. Oba panele pozwalają na otwarcie wielu lokacji, przy czym ich liczba nie została ograniczona. Podobnie jak inne menedżery plików, nawiązujące do tradycji Norton Commandera, ten program także da się obsługiwać z użyciem klawiatury. Akcjom można także przypisać własne skróty klawiszowe. Pliki mozna podglądać bez otwierania zarówno we wbudowanej przeglądarce (w widoku multimediów, HTML, tekstowym, binarnym i szesnastkowym), jak i z pomocą systemowego narzędzia Szybki przegląd.

Obraz

Commander One jest programem darmowym, ale można wzbogacić jego możliwości kupując paczkę PRO. Jej zwykła cena to 29,95 dolarów (w przypadku licencji na jednego Maka), ale można kupić ją o 30% taniej z kodem rabatowym CMNDRMT-30. W Paczce tej znalazła się możliwość montowania urządzeń z systemem iOS jako dyski zewnętrzne, emulator terminala, menedżer procesów, klient FTP i SFTP, skórki, integracja z Dropboksem oraz możliwość rozpakowywania archiwów (RAR, TBZ, TGZ i 7z). Możliwości PRO można testować przez 15 dni, po tym czasie program wraca do podstawowej wersji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)