Szwajcaria gotowa na 5G. Do końca roku sieć nowej generacji ma działać w całym kraju

Strona głównaSzwajcaria gotowa na 5G. Do końca roku sieć nowej generacji ma działać w całym kraju
11.04.2019 22:31
Test szybkości 5G przeprowadzony na OPPO Reno / twitter.com/oppomobilepl
Test szybkości 5G przeprowadzony na OPPO Reno / twitter.com/oppomobilepl
Redakcja
Redakcja

Jeśli nie możecie się doczekać sieci 5G, powinniście się przeprowadzić do Szwajcarii. Wszystko wskazuje na to, że to właśnie nastąpi pierwsze w Europie komercyjne uruchomienie 5G.

bEKSSMth

Za startem sieci 5G stoi Swisscom, czyli największy operator w Szwajcarii. Co prawda nie dostał on jeszcze odpowiednich zezwoleń od lokalnego regulatora rynku telekomunikacyjnego, ale jest przekonany, że formalności zostaną załatwione w ciągu kilku tygodni.

5G w Szwajcarii ma zostać uruchomione w maju

W tym samym miesiącu do oferty operatora trafić mają smartfony obsługujące 5G. Pierwszym będzie OPPO Reno, a następnie dołączą do niego LG V50 ThinQ 5G, Samsung Galaxy S10 5G oraz Huawei Mate X.

Swisscom deklaruje, że jeszcze przed końcem roku zasięgiem 5G objęty zostanie cały kraj. Nie tylko obszary miejskie, ale i wiejskie oraz górskie.

bEKSSMtj

Infrastruktura sieci ma pozwolić na transmisję danych z prędkością 2 Gb/s. Podczas testów przeprowadzonych na OPPO Reno udało się zbliżyć do tego wyniku i wykręcić 1,86 Gb/s. Taka prędkość pozwoliłaby na pobranie filmu o wielkości 1 GB w 8 sekund.

My na sieć piątej generacji będziemy musieli poczekać nieco dłużej. Plan polskiego rządu zakłada pełne wdrożenie 5G do 2025 roku.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEKSSMuf