Tablet HiSense Magic Mirror: gdy piękno jest ważniejsze niż wszystko inne

Tablet HiSense Magic Mirror: gdy piękno jest ważniejsze niż wszystko inne

Tablet HiSense Magic Mirror: gdy piękno jest ważniejsze niż wszystko inne
04.09.2015 17:39

Na berlińskich targach Internationale Funksausstellung tabletównie brakuje, mimo że temu segmentowi sprzętu IT też recesja dałasię we znaki. Czy jednak faktycznie są to takie ciekawe modele,szczególnie w porównaniu do tego, co na swoim podwórku pokazująchińscy producenci? Wydaje się że niekoniecznie, przynajmniej jeśli chodzi o wzornictwo. A można przecież lepiej, przykładem niech będzie Magic Mirror F6281, mało dotąd znanej firmy HiSense, który jestpo prostu piękny, a i pod względem parametrów nie straszy.

Obraz

Nawet w porównaniu do najlepszych i najdroższych tabletówproducentów takich jak Samsung, ASUS czy Sony, Magic Mirror wyglądajak przybysz z lepszej, bogatszej przyszłości. Urządzenie wykonanejest z bryły stopu magnezu o rozmiarach 199×121mm, w barwach białej i złotej. Zekranem o przekątnej 8,4” i rozdzielczości 2560×1600px oddaje wyświetlaczowi aż 90% frontowej powierzchni – a to zasprawą niezwykle wąskiej ramki, od wyświetlacza do krawędzi jesttylko 2,7 mm. Do tego wyprofilowanie tyłu pozwoliło uzyskaćgrubość boków zaledwie 3,4 mm, a w środku 7,4 mm. Całość ważytylko 280 gramów. Jedynym wystającym elementem jest wprofilowany wtył przycisk zasilania.

Obraz

System operacyjny to Android5.0. Na nim producent umieścił własną nakładkę, która, z tegoco zrozumieliśmy, powstała przy współpracy koreańskichprojektantów (dla wyjaśnienia, obecnie w Chinach wszystko conajlepsze, jeśli chodzi o modę i styl, jest właśnie z Korei).Mowa jest interfejsie bazującym na interaktywnych bąbelkach na tlerozmytego tła, który budzić ma emocje i zaangażowanie. HiSensedodało też kilka własnych aplikacji, chwali się m.in. wolnym odreklam odtwarzaczem wszelkich treści wideo (choć zapewne obsługujeono przede wszystkim chińskie serwisy).

Obraz

Pod względem parametrówsprzętowych tablet też nie wygląda źle. Jego sercem jestczterordzeniowy Rockchip RK3288 (rdzenie Cortex-A17, taktowanezegarem do 1,8 GHz), z układem graficznym Mali-T624 taktowanym 600MHz i układami sprzętowej akceleracji wideo H.264 i H.265 wrozdzielczościach do 4K. To udany procesor, zapewniający niezłąwydajność stało- i zmiennoprzecinkową, jak również dobre osiągiw grafice, szczególnie 3D. W benchmarku Antutu okazał się średnioo 20% szybszy od Intel Atoma Z3735F, ale jeśli chodzi o wydajność3D, to był ponad dwukrotnie szybszy. Do tego dostajemy 2 GB RAM(DDR3) i 32 GB wbudowanej pamięci masowej eMMC, komunikację przezWi-Fi i Bluetooth i akumulator o pojemności 4580 mAh.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Czy czegoś tu jednak niebrakuje? Oczywiście macie rację. Na próżno tu wypatrywać kamery.To chyba pierwszy tablet, w którym nie znalazła się żadnakamerka, nawet ta frontowa, do wideokonferencji. Najwyraźniejproducent uznał, że zakłóci to wyjątkowe wzornictwo, więc wtablecie przeznaczonym głównie do konsumpcji treści nie ma sensuich montować, zapominając, że bez kamery żadnego magicznego lusterka tu nie będzie. W zamian dostać mamy wysokiej jakości głośnikistereo z obsługą Dolby Audio.

Cena tego złotego cacka to1799 renminbi, tj. ok. 1070 zł – póki co sprzedawane jest wjednym z największych chińskich sklepów internetowych JingDong,ale już niebawem powinniśmy zobaczyć je na Aliexpressie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)