Tablica Microsoft Whiteboard oficjalnie dostępna, ale nie dla każdego

Tablica Microsoft Whiteboard oficjalnie dostępna, ale nie dla każdego
Oskar Ziomek

06.12.2017 13:22, aktual.: 13.07.2018 16:50

Kilka miesięcy temu informowaliśmy o udostępnionej przypadkowo aplikacji Microsoft Whiteboard będącej wirtualną tablicą, pierwotnie kierowaną głównie do użytkowników SurfaceHuba w firmach. Program zdecydowano się jednak udostępnić także użytkownikom komputerów domowych, w dodatku tym razem oficjalnie.

Niestety, nadal z niego tak szybko nie skorzystamy. Udostępniono jedynie wersję testową, która w najbliższych godzinach trafi do Sklepu Windowsa i będzie dostępna wyłącznie dla komputerów z systemem w anglojęzycznej wersji. Do programu teoretycznie kierować będzie ten link, jednak w chwili pisania niniejszego tekstu prowadzi on jedynie do strony z błędem 404, także przy próbie odwiedzin z anglojęzycznego Windowsa.

Obraz

Istotnie trzeba więc będzie uzbroić się w cierpliwość, szczególnie, że do pozostałych wersji językowych systemu aplikacja ma trafić dopiero w nadchodzących miesiącach. Whiteboard ma być ciekawą propozycją dla wszystkich, którzy potrzebują nieograniczonego obszaru roboczego do tworzenia odręcznych notatek czy szkiców. Aplikacja ma również ułatwiać współpracę, choć do pracy wieloosobowej konieczny jest przynajmniej jeden użytkownik z aktywną subskrypcją Office'a 365.

Microsoft Whiteboard Preview

W przypadku tablicy SurfaceHub, Microsoft Whiteboard ma docelowo zastąpić natywną aplikację wirtualnej tablicy w urządzeniu, jednak na tę chwilę aplikację można po prostu zainstalować obok niej i swobodnie testować. Wszystko wskazuje na to, że aplikacja Whiteboard nie zmieniła się znacznie od czasu wspomnianego wcześniej wycieku. Wtedy też szerzej opisywaliśmy jej możliwości.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)