Tails 1.5 już dostępny dla wszystkich zainteresowanych anonimowością w Internecie

Tails 1.5 już dostępny dla wszystkich zainteresowanych anonimowością w Internecie

12.08.2015 11:48

Przeznaczona do anonimowego korzystania z Internetu dystrybucjaTails, The Amnesic Incognito Live System, doczekała się wydaniaoznaczonego numerem 1.5. Usunięto z niej kilkadziesiąt pomniejszychbłędów i dodano kilkanaście drobnych funkcji, dzięki którymkorzystanie z Tailsa będzie wygodniejsze i bezpieczniejsze.

Obraz

Przede wszystkim nowy Tails korzysta z przeglądarki Tor Browser5.0, bazującej na długofalowo wspieranym Firefoksie 38 ESR. Coważne, wyłączono z jego poziomu możliwość dostępu do siecilokalnej, tak by ewentualny napastnik przełamując zabezpieczeniaprzeglądarki nie zdołał ustalić specyfiki środowiskaużytkownika. Dodano też wsparcie dla 32-bitowego loadera GRUB EFI,dzięki któremu Tailsa będzie można uruchomić na niektórychtabletach z procesorami Atom i wzmocniono po audycie konfiguracjęAppArmor, dzięki czemu system będzie odporniejszy na ataki.

Aktualną wersję obrazów ISO Tailsa znajdziecie na stronietails.boum.org.Przypominamy, by po ich pobraniu sprawdzić, czy pobrana wersja jestpodpisana prawdziwym kluczem Tails.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)