Tajwańczycy łatwo się nie poddają, powalczą nowymi smartfonami HTC Desire

Strona głównaTajwańczycy łatwo się nie poddają, powalczą nowymi smartfonami HTC Desire
15.07.2015 19:21
Tajwańczycy łatwo się nie poddają, powalczą nowymi smartfonami HTC Desire

Firmie HTC nie udało się podbić rynku topowych smartfonów. Najnowszy One M9 okazał się niewypałem, którym zainteresowało się niewiele osób. Jednak firma łatwo się nie poddaje i właśnie odświeża serię Desire. Do sprzedaży niebawem trafią cztery nowe modele, które mają poprawić obecną, nieciekawą sytuację firmy.

HTC już od dłuższego czasu nie może odnaleźć się na rynku smartfonów. Najnowszy topowy model, który miał pomóc w powrocie do wcześniejszej, znacznie lepszej formy, okazał się niewypałem. Niewielkie zmiany względem poprzednika, wysoka cena, a także między innymi problemy z mocno przegrzewającym się procesorem, sprawiły, że sprzedaż okazała się znacznie niższa od oczekiwanej. Wyraźnie widać, że sytuacja z pewnością nie jest dobra, a co gorsza, konkurencja nie odpuszcza i jest coraz silniejsza.

HTC Desire 626
HTC Desire 626

Tajwański producent nie zamierza jednak odpuścić bez walki. Właśnie zdecydował się na odświeżenie serii Desire i wprowadzenie czterech nowych smartfonów, które przynajmniej w założeniach HTC mają pomóc w obecnej trudnej sytuacji. Nowe modele zostały oznaczone jako: Desire 520, Desire 526, Desire 626 oraz Desire 626s. Jeśli spodziewaliście się czegoś naprawdę interesującego, to niestety będziecie rozczarowani. Wszystkie działają pod kontrolą Androida 5.1 Lollipop z autorską nakładką HTC Sense 7, we wnętrzu mają czterordzeniowego Snapdragona 210 o taktowaniu 1,1 GHz, zdjęcia wykonują za pomocą dwóch kamer – tył 8 MP, przód 2 MP, posiadają gniazdo na kartę pamięci oraz zostały wyposażone w akumulator o pojemności 2000 mAh.

Nowe smartfony opatrzone logo HTC nieznacznie różnią się designem i podzespołami. Pierwszy model – HTC Desire 520 posiada 4,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 480 × 854 pikseli, a do dyspozycji dostajemy 1 GB RAM i 8 GB na dane. Drugi smartfon, czyli HTC Desire 526 to 4,7-calowy ekran o rozdzielczości 540 × 960 piksel, 1,5 GB RAM i 8 GB na pliki użytkownika. Dla osób poszukujących smartfonów z większym wyświetlaczem przygotowano kolejne dwa modele – Desire 626 i Desire 626s. HTC Desire 626s to 5-calowy wyświetlacz HD (720 × 1280), 1 GB RAM i 8 GB przestrzeni na dane użytkownika. Model Desire 626 różni się wyłącznie większą ilością pamięci operacyjnej (1,5 GB) i dodatkowymi 8 GB na pliki użytkownika (łącznie 16 GB).

  • HTC Desire 520
  • HTC Desire 526
[1/2]
HTC Desire 520

Cztery smartfony HTC pod względem specyfikacji nie oferują nic więcej niż konkurencja. W związku z tym, jeśli Tajwańczycy nie zaoferują swoich urządzeń w naprawdę atrakcyjnych cenach, to na sukces nie powinni liczyć. Patrząc na ceny smartfonów tego producenta, można jednak przypuszczać, że odświeżona seria Desire nie będzie słynęła z niskich cen. W związku z tym nowe smartfony prawdopodobnie będą sprzedawać się poniżej oczekiwań.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)