Take-Two wypowiada wojnę modom do GTA: OpenIV odtąd „nielegalne”

Take-Two wypowiada wojnę modom do GTA: OpenIV odtąd „nielegalne”

Take-Two wypowiada wojnę modom do GTA: OpenIV odtąd „nielegalne”
Przemysław Chrzempka
17.06.2017 17:09

Take-Two Interactive Software to wydawca i producent gier komputerowych, który ma wykupione udziały między innymi w Rockstar Games. Rockstara raczej nie trzeba przedstawiać nikomu: to oni są odpowiedzialni za świetne serie gier takie, jak Grand Theft Auto czy Max Payne. Take-Two uderzyło w narzędzie moderskie OpenIV, dzięki któremu można było urozmaicać rozgrywkę o wiele ciekawych elementów w ostatnich odsłonach GTA i Maxa Payne'a.

GTA V Top 10 Best Mods Of All Time

Na stronie OpenIV możemy wyczytać, że twórcy 5 czerwca 2017 roku otrzymali list od Take–Two, w którym zamieszczone zostały polecenia dotyczące zakończenia działalności programu OpenIV. List zawierał informacje o tym, że OpenIV może być używany przez osoby trzecie do pokonania zabezpieczeń gry i modyfikowania jej plików naruszając tym samym warunki i prawa Take–two.

Twórcy OpenIV pozytywnie rozpatrzyli prośbę zawartą w liście, tym samym usuwając możliwość pobrania programu ze swojej strony internetowej, nie będzie on również więcej aktualizowany. Użytkownicy posiadający już OpenIV zachęcani są do odinstalowania programu w celu uniknięcia konsekwencji prawnych związanych z jego użytkowaniem.

Obraz

Na forach związanych z tematyką GTA, możemy znaleźć liczne oburzone komentarze ze strony użytkowników, którym odebrano tak ogromne możliwości modyfikacji, będące dla wielu fanów silnym czynnikiem skłaniającym ich do zakupu gry. Do tej pory Take-Two nie przeszkadzało wprowadzanie modów do trybu singleplayer, jedynie tryb multi miał pozostać nienaruszony. Twórcy OpenIV nigdy nie ingerowali w kod GTA Online. Teraz sytuacja wygląda inaczej – obydwa tryby rozgrywki powinny pozostać w niezmienionej formie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (85)