Taki będzie Google Pixel 3 XL? Nowy smartfon to kolejny naśladowca iPhone'a X

Google Pixel 2 z depositphotos
Google Pixel 2 z depositphotos
Oskar Ziomek

08.06.2018 15:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Od dłuższego czasu w Sieci pojawiają się liczne przecieki odnośnie wyglądu i możliwości trzeciej generacji smartfonów Google z serii Pixel. Wczoraj do Internetu trafiły wiarygodnie wyglądające zdjęcia prototypu większego z dwóch urządzeń, które potwierdzają dotychczasowe przypuszczenia: Pixel 3 XL od frontu będzie kolejnym klonem iPhone'a X – wszystko wskazuje na to, że producent poszedł za całą konkurencją i zdecydował się zastosować ekran z wycięciem w górnej części.

Dla wielu osób może to być zaskakujące posunięcie. Dotychczas Google nie w każdej kwestii podążało za konkurencją, czego dobrym przykładem może być choćby podejście do głównego aparatu fotograficznego. W obecnych smartfonach z serii Pixel, aparat przez wiele osób uważany jest za oferujący najlepszą jakość spośród rozwiązań konkurencyjnych, a osiągnięto to wyłącznie dzięki możliwościom oprogramowania – aparat w smartfonie korzysta z „klasycznego”, pojedynczego obiektywu.

Grafika przedstawiająca rzekomy prototyp smartfonu Pixel 3. Źródło: XDA Developers.
Grafika przedstawiająca rzekomy prototyp smartfonu Pixel 3. Źródło: XDA Developers.

Nowy smartfon ma jednak inne cechy, na które zwracają uwagę zagraniczne media. Opierając swoje przypuszczenia na sposobie odbicia światła na przedstawionych zdjęciach, dopatrzono się, iż plecki urządzenia są najpewniej w całości wykonane ze szkła. To co prawda zwiększa kruchość urządzenia, ale otwiera także drogę do zastosowania bezprzewodowego ładowania.

Grafiki przedstawiające rzekomy prototyp smartfonu Pixel 3. Źródła: Android Authority, XDA Developers.
Grafiki przedstawiające rzekomy prototyp smartfonu Pixel 3. Źródła: Android Authority, XDA Developers.

Aparat to natomiast wciąż pojedynczy obiektyw. Google najpewniej będzie nadal udowadniać, że dobre zdjęcia nie muszą być uzyskiwane wyłącznie w efekcie łączenia obrazów pochodzących z więcej niż jednego układu soczewek. Na tę chwilę nie mówi się o konkretach w kontekście daty premiery nowych urządzeń. Przypuszcza się jednak, iż pierwsze smartfony z serii Pixel 3 trafią na rynek mniej więcej w październiku.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)