Tam gdzie nie ma Internetu z pomocą przyjdzie AirMax 4GW

Strona głównaTam gdzie nie ma Internetu z pomocą przyjdzie AirMax 4GW
19.08.2015 15:55
Tam gdzie nie ma Internetu z pomocą przyjdzie AirMax 4GW

Do oferty firmy AirLive dołączyło godne uwagi urządzenie, która pozwala na udostępnianie sieci LTE innym urządzeniom na dużym obszarze z wykorzystaniem bezprzewodowej sieci WiFi. Według producenta AirMax 4GW ma sprawdzić się przede wszystkim w trudnych warunkach, gdzie niemożliwe jest wdrożenie sieci kablowej.

Zaletą AirMax 4GW są wbudowane anteny, które cechują się dalekim zasięgiem i wysoką czułością. Otrzymujemy anteny LTE 3 dBi Omni. Dzięki nim urządzenie jest w stanie odebrać sygnał 4G lub 3G tam, gdzie normalny telefon pozostaje bez zasięgu. Oczywiście urządzenia posiada również antenę WiFi dalekiego zasięgu, co pozwala na udostępnianie Internetu na znacznym obszarze. Antena o mocy 7 dBi z technologią MIMO zapewnia sygnał WiFi w paśmie 2,4 GHz. AirMax 4GW został wyposażony w dwa gniazda na kartę SIM. Można więc zainstalować dwie karty różnych sieci, dzięki temu w razie awarii lub zbyt wolnego działania jednej sieci, urządzenie automatycznie rozpocznie korzystanie z infrastruktury drugiej. Natomiast z wykorzystaniem portu LAN z PoE możemy łączyć się z kamerami IP i innymi urządzeniami sieciowymi. Warto jeszcze dodać, że dostajemy sprzętowy VPN.

350141081800959937

Wśród ciekawych funkcji warto wymienić funkcję wirtualnego punktu dostępu dla 8 identyfikatorów SSID. Oczywiście każdy wirtualny punkt dostępu ma inny mechanizm szyfrowania, maksymalną liczbę użytkowników oraz plan dostępności. Ma to pozwalać skonfigurować sieć w taki sposób, aby sprostać wymaganiom wielu klientów. AirMax 4GW pozwala administratorom wysyłać podstawowe komendy w celu poznania statusu urządzenia z wykorzystaniem wiadomości SMS. Oznacza to, że operatorzy nie muszą znać adresu IP urządzenia, a mimo to mają możliwość podstawowego zarządzania urządzeniem i sprawdzania jego statusu. Dla bezpieczeństwa można zdefiniować numer telefonu, z którego komendy będą akceptowane.

AirMax 4GW może być wykorzystywany chociażby na takich imprezach jak koncerty, wydarzenia sportowe czy targi. Jego głównym przeznaczeniem jest dostarczenie bezprzewodowej sieci WiFi w miejscach, gdzie pojawiają się problemy z dostępem do Internetu.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)