Tamagotchi powróci na smartfony. Będzie hit na miarę Pokemon GO?

Tamagotchi powróci na smartfony. Będzie hit na miarę Pokemon GO?

24.11.2017 15:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W wakacje 2016 roku zapanował szał na Pokemon GO. Mobilna gra, która łączyła wirtualny świat z rzeczywistym, pozwalając wcielić się w trenera Pokemonów, przyciągnęła zarówno najmłodszych, jak i pokolenie, które wychowało się w drugiej połowie lat 90, spędzając czas na oglądaniu japońskich bajek w TV. Ponownie te dwa pokolenia można połączyć mobilna gra, która spróbuje przywrócić świetność Tamagotchi.

Tamagotchi swoją największą popularność miało w drugiej połowie lat 90. i na początku tego tysiąclecia. Rynek został zalany niewielkimi, elektronicznymi zabawkami, które pozwały opiekować się wirtualnym zwierzątkiem. Do obowiązków należało karmienie, mycie, sprzątanie po nim oraz zabawa. Najczęściej przygodę zaczynaliśmy z małym zwierzątkiem, które z czasem rosło, zmieniając wymagania stawiane swojemu właścicielem.

My Tamagotchi Forever - Official Trailer - iOS/Android

Teraz Tamagotchi może ponownie stać się bardzo popularne, osiągając sukces zbliżony do Pokemon GO. Panuje bowiem trend na odświeżanie kultowych marek i produktów. Dodatkowo pokolenie, które opiekowało się wirtualnymi zwierzątkami, dorosło, ale wciąż chętnie sięga po nieskomplikowane mobilne gry. Jest jeszcze grupa potencjalnych młodszych odbiorców, którzy nie rozstają się ze swoimi smartfonami, a przenośne granie cieszy się wśród nich ogromną popularnością.

Nadeszła więc idealna sytuacja, by spróbować przywrócić Tamagotchi lata świetności. Oczywiście nie zajmując się produkcją małych urządzeń, ale wydając mobilną aplikację, która zadziała na smartfonach z Androidem oraz iOS-em. Firma Bandai Namco postanowiła wprowadzić Tamagotchi ma smartfony.

Na mobilne urządzenia zostanie wydana gra My Tamagotchi Forever. Dzięki dużej mocy obliczeniowych dzisiejszych smartfonów, nowe wcielenie Tamagotchi będzie wyglądało znacznie atrakcyjniej niż grafika, którą mogliśmy zapamiętać 20 lat temu. Wciąż jednak obowiązkiem gracza będzie dbanie o wirtualne zwierzątko – karmienie, mycie, kładzenie do snu i zapewnienie czystości.

Obraz

Zależnie od wkładanego trudu i jakości opieki, Tamagotchi wyrośnie na piękne i dobre zwierzątko lub zmieni się w brzydkie oraz zrzędliwe stworzenie, kojarzące się z trollem. Gra zostanie udostępniona w systemie free-to-play. Pobierzemy ją za darmo, ale będzie zawierała mikropłatności. To właśnie one mogą zdecydować o końcowym sukcesie. Jeśli będą dobrze przemyślanie, nie wymagając od gracza ciągłego płacenia, by mógł przejść dalej, to My Tamagotchi Forever może zostać pobrane miliony razy.

My Tamagotchi Forever pojawi się na Androidzie i iOS w 2018 roku. Pozostaje więc cierpliwe czekać i liczyć, że produkcja spełni pokładane nadzieje.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)