Taniej już student tego nie dostanie: IntelliJ 14 zachęca możliwościami i ceną

Strona głównaTaniej już student tego nie dostanie: IntelliJ 14 zachęca możliwościami i ceną
06.11.2014 11:52
Taniej już student tego nie dostanie: IntelliJ 14 zachęca możliwościami i ceną
bDZOdjau

W tym roku wcześniej niż zwykle wydana została coroczna aktualizacja środowiska IntelliJ IDEA firmy JetBrains, przeznaczonego do tworzenia oprogramowania w Javie na potrzeby stron internetowych, biznesu i urządzeń mobilnych. W wersji 14 postawiono szczególny nacisk na przyspieszenie pracy programistów i ułatwienie wykonywania kolejnych zadań.

bDZOdiZN

IntelliJ IDEA 14 nie potrzebuje już zewnętrznego dekompilatora, gdyż został wyposażony w odpowiednie narzędzie do dekompilacji klas Javy. Znajdowanie błędów w skomplikowanych algorytmach obliczeniowych będzie łatwiejsze dzięki podglądowi bieżących wartości zmiennych wymienionych w kodzie, bezpośrednio w oknie edytora. Pozwoli to szybciej wychwytywać błędy i ułatwi śledzenie zmian. Środowisko zostało także uzbrojone w pomoce dla korzystających z Thymeleaf i Java FX Scene Builder w edytorze, a także refaktoryzację kodu w Scali. Edytor lepiej wykrywa styl pisania kodu i zapewnia sprytniejsze działanie klawisza Backspace.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Aby deweloperom było łatwiej znajdować miejsca, w których istnieje prawdopodobieństwo wyrzucenia wyjątku NullPointerException w czasie pracy programu, IntelliJ został wyposażony w nowy mechanizm, znacząco poprawiający statyczną analizę kodu. Narzędzie jest w stanie wywnioskować obecność wprowadzonych w Javie 8 adnotacji @Nullable i @Contract, a także @NotNull, na podstawie bibliotek dodanych do projektu i kodu pośredniego. Inspektor poinformuje, czy niezbędne jest własnoręczne sprawdzanie, czy zwrócona wartość nie jest nullem, dzięki czemu życie programistów stanie się nieco prostsze. IntelliJ IDEA 14 obsługuje także AngularJS, spy-js, Node.js, Grunta i uzupełnianie kodu postfixa dla języka JavaScript, a także platformy Meteor i wtyczek dla PhoneGapa, Cordovy oraz Ionica. Pełną listę zmian można znaleźć na stronie wydawcy, z naszej bazy zaś można pobrać najnowszą, darmową wersję środowiska – IntelliJ IDEA Community Edition.

bDZOdiZP

Firma JetBrains, wydawca IntelliJ IDEA 14 oraz wielu innych narzędzi dla programistów, przygotowała bardzo atrakcyjną ofertę dla studentów, uczących się Javy, PHP, Ruby'ego, Pythona, JavaScriptu, Objective-C lub poznających platformę .NET. Całkowicie za darmo można dostać licencję na oprogramowanie objęte promocją:

350127666756085697

Aby od razu dostać licencję, należy jednak posiadać kartę ISIC lub adres e-mail w domenie .edu. Jeśli ktoś korzysta z adresu w innej domenie, na przykład .edu.pl, i nie uzyskał licencji, może skontaktować się z firmą JetBrains, zgłosić domenę swojej uczelni i również otrzymać licencję na wybrane programy. Wydawca korzysta z biblioteki SWOT, można więc dodać domenę swojej uczelni za jej pośrednictwem. Szczegóły można znaleźć na blogu firmy. Warto zaznaczyć, że w ciągu pierwszych 48 godzin trwania promocji rozeszło się ponad 20 tysięcy licencji, a w czołówce zainteresowanych uczelni znalazła się Politechnika Wrocławska.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bDZOdjaL