Tanio, jeszcze taniej: Amazon przygotowuje tablet za 50 dolarów

Tanio, jeszcze taniej: Amazon przygotowuje tablet za 50 dolarów

Tanio, jeszcze taniej: Amazon przygotowuje tablet za 50 dolarów
08.09.2015 11:45

By sprzedawać drogie urządzenia, należy mieć odpowiednią nazwę firmy. Apple brzmi świetnie, Samsung też może być. Jeśli jednak twoja firma nazywa się Amazon… no cóż, powodzenia. Pomimo interesujących parametrów sprzętowych, smartfony i tablety tego największego dziś internetowego sprzedawcy sprzedawały się raczej słabo. Rok temu firma została zmuszona do obniżenia ceny (w umowie abonamentowej) swojego smartfonu Fire z 200 dolarów do dolara, byleby tylko pozbyć się zalegających stosów sprzętu. Nic dziwnego, za 200 dolarów w takiej samej umowie można było wówczas dostać iPhone'a 5S. Po tej wpadce doszło do poważnych zmian w założeniach – sprzęt Amazona musi być tani jak sam Amazon.

Firma Jeffa Bezosa chce przebić nawet chińską taniochę. Już na święta Bożego Narodzenia obiecuje wprowadzenie na rynek sześciocalowego tabletu, który kosztować ma zaledwie 50 dolarów. Obok niego pojawić się ma nowa wersja czytnika e-booków Kindle, również za 50 dolarów, oraz nieco droższe tablety 8- i 10-calowe. Najtańszy obecnie sześciocalowy tablet Amazon sprzedawany jest w USA za 99 dolarów w wersji wyświetlającej reklamy i 114 dolarów w wersji wolnej od reklam.

Obraz

By zbudować urządzenie o połowę tańsze, Amazon zwolnił sporą część ludzi, którzy pracowali nad poprzednimi tabletami, radykalnie reorganizując swój dział badawczo-rozwojowy – i skontaktował się z Chińczykami. Do opracowania nowych urządzeń zatrudniono m.in. firmy Shanghai Huaqin Telecom Technology Co oraz tajwańską Compal Communications Inc. O nowym urządzeniu praktycznie nic nie wiadomo, jednak już teraz analitycy wyrażają swój sceptycyzm – czy przyzwyczajony do sprzętu Apple typowy Amerykanin zniesie gorszą jakość tylko dlatego, że tablet kosztuje 50 dolarów? Wątpi się też w sens tabletów z ekranem o sześciocalowej przekątnej. Dochodzimy do dziwacznej sytuacji, w której tablety stają się mniejsze od niektórych smartfonów.

To nastawienie na Chiny nie oznacza, że Amazon zamierza całkowicie zrezygnować z samodzielnych prac nad sprzętem; Wall Street Journal donosi, że wciąż trwają prace nad zaawansowanym komputerem do kuchni o nazwie Kabinet, tabletem z ekranem stereoskopowym oraz akumulatorem do czytników e-booków, który na jednym ładowaniu pozwolić ma na dwa lata pracy. Terminu premiery tego ciekawszego sprzętu nie ujawniono – teraz chodzi tylko o to, by sprzedać jak najwięcej tanich urządzeń Fire i zaoferować na nich swoje płatne usługi.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)