Tańsze uaktualnienie do Windows 8 i Media Center gratis

Wojciech Kowasz

03.07.2012 11:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dwie nowe, dobre informacje dla użytkowników planujących uaktualnienie do systemu Windows 8: jeśli zdecydujemy się na zakup online, opcja ta będzie o połowę tańsza, a dodatek Media Center będzie w tej edycji bezpłatny.

Wczoraj opublikowaliśmy nieoficjalne jeszcze informacje na temat dozwolonych ścieżek uaktualnienia do Windows 8, a dzisiaj te informacje są już faktem. Na blogu Building Windows 8 pojawił się wpis, który potwierdza dotychczasowe doniesienia i przynosi kolejne. Zakup uaktualnienia możliwy będzie online — obraz instalacyjny zostanie pobrany na dysk i będzie można skopiować go na pendrive lub wypalić z niego płytę DVD. Następnie uruchomiony zostanie Asystent uaktualnienia, czyli specjalny kreator, który wskaże, jakie sterowniki i programy mogą być niekompatybilne z nowym systemem. Wreszcie użytkownik będzie mógł wybrać, czy chce przenieść do nowego systemu swoje ustawienia, dane i programy. Posiadacze Windows XP, przypomnijmy, będą mogli przenieść tylko dane.

Pierwszą ważną nowością ogłoszoną na blogu Microsoftu jest cena uaktualnienia dla wszystkich posiadaczy Windows XP, Windows Vista i Windows 7. Będą oni mogli kupić uaktualnienie online do najbogatszej wersji Windows 8 Pro już za 39,99 dolarów (około 140 złotych, choć przeliczanie cen amerykańskich na złotówki jest dość niebezpieczne). Jeśli ktoś zdecyduje się na tradycyjny zakup w pudełku, zapłaci prawie dwa razy więcej, bo 69,99 dolarów (około 240 złotych). Są to jednak ceny promocyjne i obowiązują do 31 stycznia 2013 roku. Nie wiadomo, co stanie się z tym cennikiem później. Przypomnijmy też o innej promocji, w ramach której osoby kupujące Windows 7 z nowym komputerem pomiędzy 2 czerwca 2012 a 31 stycznia 2013 roku mają prawo do zakupu uaktualnienia do Windows 8 Pro za 69 złotych.

Druga dobra wiadomość to fakt, że dodatek Media Center — potrzebny na przykład do odtwarzania nośników DVD bez korzystania z oprogramowania firm trzecich — będzie jednak bezpłatny w edycji Pro. Szerzej o samym dodatku pisaliśmy już jakiś czas temu. Wtedy jednak informacje co do ceny były niejasne. Z jednej strony jest to pozytywna wiadomość, z drugiej jednak można zadać sobie pytanie: skoro Media Center został specjalnie wydzielony, by nie ukrywać w cenie samego systemu opłat licencyjnych za kodeki, to teraz wraz z bezpłatnym wcieleniem go do Windows 8 Pro, wydaje się, że wracamy do punktu wyjścia... Być może jednak opłaty te są niższe w związku z tym, że użytkownicy będą musieli „zainstalować” (włączyć funkcję) Media Center w systemie.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (84)