Tapatalk 5.0 wraca do klasyki i pozwoli śledzić innych użytkowników forum

Tapatalk 5.0 wraca do klasyki i pozwoli śledzić innych użytkowników forum19.07.2015 11:11
Tapatalk 5.0 wraca do klasyki i pozwoli śledzić innych użytkowników forum

Tapatalk, czyli prawdopodobnie najlepsza aplikacja do czytania forów internetowych na Androidzie, została wydana w wersji 5.0. Nowa wersja aplikacji lada dzień powinna pojawić się w Google Play, a wydanie dla iOS jest już dostępne.

W wersji 5.0 aplikacji pojawi się się sporo zmian w interfejsie, zapowiadane na początku miesiąca. W wersji dla iOS powrócił klasyczny widok działów forum, za którym tęskniło wielu użytkowników, niezadowolonych z grudniowych zmian w nawigacji po forum z poziomu aplikacji. Pojawi się tam także boczny panel, ułatwiający nawigację.

  • Android, Tapatalk 4.6.2 i 5.0
  • Tapatalk 5.0, iOS
[1/2]
Android, Tapatalk 4.6.2 i 5.0

Ponadto system obsługi fontów został napisany od nowa i w efekcie tekst będzie nieco większy, ale też czytelniejszy i będzie lepiej prezentował się na wielu ekranach. Na systemie iOS jest również możliwość zmiany rozmiaru tekstu i kroju, który będzie wykorzystywany w całej aplikacji. Tam zmieni się także zakres konfiguracji trybu nocnego, który ma być bardziej elastyczny.

Poza zmianami kosmetycznymi warto zwrócić uwagę na nową możliwość śledzenia konkretnych użytkowników forum, która pojawiła się w Tapatalku 5.0 dla iOS i będzie dostępna na Androidzie. Aby z niej skorzystać, wystarczy dotknąć awatara wybranej osoby. Ten gest przekieruje na stronę z informacjami o niej, gdzie można wybrać obserwowanie jej aktywności (niebieski przycisk), a także przejrzeć wszystkie rozpoczęte przez tę osobę wątki i wszystkie jej posty. Ponadto informacje o aktywności obserwowanego będą pojawiać się w strumieniu wiadomości Tapatalka. Nieco zmienił się także wygląd prywatnych rozmów z użytkownikami. Na Androidzie wielu miejscach znajdziemy kolejne elementy zgodne z wytycznymi Material Design.

350139226190735297

Dostępność Tapatalka w Google Play zależy od urządzenia i na razie nie ma wersji 5 aplikacji dla Androida w oficjalnym sklepie. Niecierpliwi mogą pobrać ją i zainstalować na własną rękę. Posiadacze smartfonów z jabłkiem mogą już pobrać wersję 5.0 z naszej bazy programów. Dla Windows Phone dostępny jest Tapatalk 2, który rozwijany jest w nieco innym tempie.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)