Teatr w Internecie, na Androidzie i na iPadzie

26.03.2012 12:45, aktual.: 26.03.2012 13:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Teatr Telewizji to znana niemal od początku istnienia Telewizji Polskiej instytucja, której misją jest produkcja i emisja przedstawień teatralnych na potrzeby telewizji. Pierwszy spektakl został wyemitowany 6 listopada 1953 roku, a w ciągu prawie 60 lat swojego istnienia Teatr Telewizji wyprodukował ponad 4 tysiące przedstawień. Instytucja nie stoi jednak w miejscu — najnowszą produkcję Teatru będzie można obejrzeć nie tylko w telewizji, ale również na telefonie i tablecie.

Od dłuższego czasu Teatr Telewizji można oglądać na żywo w Internecie, ale Telewizja Polska zdecydowała, że transmitowane na żywo przedstawienia Teatru Telewizji powinny być dodatkowo dostępne również na urządzeniach mobilnych. Na zlecenie iTVP HD powstał serwis przygotowany dla iOS (iPhone oraz iPad) oraz dla Androida (3.1 i nowsze), na którym będzie można obejrzeć przedstawienie. Transmitowany obraz ma automatycznie dostosować się do rozdzielczości ekranu urządzenia, na którym będzie wyświetlany.

Pierwszym przedstawieniem, które będzie można obejrzeć na telefonie lub tablecie będzie komedia „Szkoła Żon” Moliera, transmitowana na żywo z Teatru Polskiego w Warszawie. Przedstawienie rozpocznie się dziś o 20:25. Więcej informacji o przedstawieniu można znaleźć na specjalnie przygotowanej stronie. Oczywiście to nie to samo, co znaleźć się osobiście na widowni, ale cieszy fakt, że misja Teatru Telewizji nie ogranicza się do odbiorników telewizyjnych. Zwłaszcza, że powolutku urządzenia te zmieniają swój charakter.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (21)
Zobacz także