Telegram dodaje "ulubioną" funkcję internautów. Na szczęście można ją wyłączyć

Telegram dodaje "ulubioną" funkcję internautów. Na szczęście można ją wyłączyć

fot. Shutterstock.com
fot. Shutterstock.com
Piotr Urbaniak
07.01.2020 13:00

Aplikacja Telegram w wersji na komputery stacjonarne otrzymała niewielką aktualizację, która zmienia sposób obsługi multimediów w oknie rozmowy. Zmiany są dyskusyjne, ale na całe szczęście można je odwrócić w menu ustawień.

Krótko: Telegram dla Windowsa, Linuksa lub macOS od teraz będzie automatycznie odtwarzać filmy przesyłane przez współrozmówców. Tak samo animacje GIF.

Funkcja ta jest tak naprawdę częścią odświeżonego mechanizmu obsługi multimediów, który pozwala także wznawiać odtwarzanie w przypadku dłuższych materiałów, co akurat wydaje się dodatkiem całkiem przydatnym. Automatyczne odtwarzanie zaś, gdyby zaszła taka potrzeba, można wyłączyć w opcjach komunikatora: Settings > Advanced > Automatic media download.

Obraz

Poza tym najnowsza wersja Telegramu finalizuje wreszcie wdrożenie sprawdzania pisowni. Teraz apka weryfikuje poprawność języka również na Linuksie i macOS, choć dla nas, Polaków, to niezbyt cenna informacja. Języka polskiego bowiem wciąż nie uświadczymy.

Niestety, nie uświadczymy także funkcji dodanych ostatnio w wersji mobilnej, z planowaniem wysyłki wiadomości na moment pojawienia się odbiorcy online i kombinowanymi motywami na czele.

Komunikator Telegram w najnowszej wersji znajdziesz w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)