Telegram Desktop Telegram Desktop 1.6.7

Strona główna Windows Internet i komunikacja Komunikatory internetowe
Pobierz p​rogram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Telegram Desktop to komunikator internetowy, który pozwala na wysyłanie wiadomości tekstowych, zdjęć, filmów oraz plików zapisanych w rozmaitych formatach (doc, zip, mp3, itp.), jak również umożliwia tworzenie grup składających się maksymalnie z 200 użytkowników.

Aplikacja adresowana jest głównie do przedsiębiorstw i małych firm, których pracownicy kontaktują się ze sobą przez Internet przy wykorzystaniu komputerów, tabletów lub smartfonów. Działa na systemach Windows, Linux, Mac OS X, iOS, Android oraz Windows Phone. Może stanowić ciekawą alternatywę dla popularnego WhatsApp, który jest dostępny wyłącznie na platformach mobilnych. W odróżnieniu od niego bazuje na chmurze, dzięki czemu możemy uzyskać dostęp do archiwum wiadomości i listy kontaktów z kilku urządzeń jednocześnie.

Komunikator zawiera budowany edytor graficzny, który może przydać się w codziennej pracy, jeśli chcemy np. wykonać szybkie kadrowanie danego obrazu lub zmienić jego położenie. Po wykonaniu tych operacji możemy udostępnić plik innym użytkownikom za pomocą aplikacji. Liczba udostępnionych plików nie jest ograniczona, lecz ich łączna waga nie może przekraczać 1,5 GB.

Telegram Desktop charakteryzuje się przejrzystym i minimalistycznym interfejsem użytkownika. Po lewej stronie znajduje się wyszukiwarka oraz lista kontaktów, natomiast po prawej okno z rozmową. Na górze umieszczono przyciski, które pozwalają na zmianę ustawień aplikacji i zarządzanie kontaktami.

Telegram Desktop wymaga utworzenia darmowego konta, na które musimy się zalogować, by móc korzystać z programu. Jeśli chcemy, możemy je spersonalizować. Obok imienia i nazwiska można umieścić awatar naszego profilu.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Szybki, lekki, ładny, konfigurowalny, bez zbędnych dupereli
Brak oficjalnie języka PL, brak video rozmów, brak rozmów głosowych
ocena użytkownika
20.01.2017 08:02 • Recenzja do wersji 1.0.2

Używam ten program już od kilku miesięcy na Windowsie, Linuxie oraz iOSie i jestem zachwycony lekkością, pięknem i prostotą działania tego programu. Typowy chat tekstowy, bez zbędnych dupereli i reklam. Ostatnio udało mi się go nawet spolonizować w 99%. Jeśli chcesz mieć ten program na desktopie w wersji PL (wersje PL na andka i iOS w drodze) zapisz się do kanału Polskiej wersji - tam znajdziesz plik lokalizacyjny oraz instrukcję jak go zainstalować:
https://t.me/joinchat/AAAAAED9ug55yJ8y1kNr0w