r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Telegram Desktop 1.2.14

Strona główna Windows Internet i komunikacja Komunikatory internetowe
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Telegram Desktop to komunikator internetowy, który pozwala na wysyłanie wiadomości tekstowych, zdjęć, filmów oraz plików zapisanych w rozmaitych formatach (doc, zip, mp3, itp.), jak również umożliwia tworzenie grup składających się maksymalnie z 200 użytkowników.

Aplikacja adresowana jest głównie do przedsiębiorstw i małych firm, których pracownicy kontaktują się ze sobą przez Internet przy wykorzystaniu komputerów, tabletów lub smartfonów. Działa na systemach Windows, Linux, Mac OS X, iOS, Android oraz Windows Phone. Może stanowić ciekawą alternatywę dla popularnego WhatsApp, który jest dostępny wyłącznie na platformach mobilnych. W odróżnieniu od niego bazuje na chmurze, dzięki czemu możemy uzyskać dostęp do archiwum wiadomości i listy kontaktów z kilku urządzeń jednocześnie.

Komunikator zawiera budowany edytor graficzny, który może przydać się w codziennej pracy, jeśli chcemy np. wykonać szybkie kadrowanie danego obrazu lub zmienić jego położenie. Po wykonaniu tych operacji możemy udostępnić plik innym użytkownikom za pomocą aplikacji. Liczba udostępnionych plików nie jest ograniczona, lecz ich łączna waga nie może przekraczać 1,5 GB.

Telegram Desktop charakteryzuje się przejrzystym i minimalistycznym interfejsem użytkownika. Po lewej stronie znajduje się wyszukiwarka oraz lista kontaktów, natomiast po prawej okno z rozmową. Na górze umieszczono przyciski, które pozwalają na zmianę ustawień aplikacji i zarządzanie kontaktami.

Telegram Desktop wymaga utworzenia darmowego konta, na które musimy się zalogować, by móc korzystać z programu. Jeśli chcemy, możemy je spersonalizować. Obok imienia i nazwiska można umieścić awatar naszego profilu.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Telegram musi oddać klucze szyfrowania rządowi w imię walki z terroryzmem

77
20.03.2018  •  Anna Rymsza

Komunikator Telegram zdobył sporą popularność dzięki wygodzie i szyfrowanym wiadomościom. Prawdopodobnie to właśnie jego bezpieczeństwo sprawiło, że podbił serca użytkowników w Rosji. Jednak bezpieczeństwo komunikacji użytkowników przegrało z systemem prawnym. Sędzia sądu najwyższego Ałła Nazarowa odrzuciła apelację twórców aplikacji i nakazała im udostępnienie kluczy szyfrujących rozmowę Federalnej Służbie Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej. Telegram zamierza walczyć dalej, ale rosyjski rząd nie zamierza się cofnąć. Jeśli komunikator się nie podda, może zostać ukarany finansowo i…

30 tysięcy – tyle osób może mieć supergrupa na Telegramie

18
24.10.2017  •  Anna Rymsza

Autorzy komunikatora Telegram kolejny raz zwiększają limit liczby osób, biorących udział w czacie grupowym. Ponieważ niektóre społeczności zbliżyły się już do limitu 20 tysięcy, supergrupy na Telegramie mogą liczyć aż 30 tysięcy osób. Administratorzy mogą korzystać z pomocy botów-lokajów, którzy będą utrzymywać porządek, oraz systemu uprawnień. Group chats on Telegram can now have up to 30,000 members. Admins can use advanced permissions and butler bots to keep the peace.— Telegram Messenger (@telegram) 23 października 2017 Przy okazji deweloperzy poinformowali, że ponieważ…

Recenzje użytkowników

Szybki, lekki, ładny, konfigurowalny, bez zbędnych dupereli
Brak oficjalnie języka PL, brak video rozmów, brak rozmów głosowych
ocena użytkownika

Używam ten program już od kilku miesięcy na Windowsie, Linuxie oraz iOSie i jestem zachwycony lekkością, pięknem i prostotą działania tego programu. Typowy chat tekstowy, bez zbędnych dupereli i reklam. Ostatnio udało mi się go nawet spolonizować w 99%. Jeśli chcesz mieć ten program na desktopie w wersji PL (wersje PL na andka i iOS w drodze) zapisz się do kanału Polskiej wersji - tam znajdziesz plik lokalizacyjny oraz instrukcję jak go zainstalować:
https://t.me/joinchat/AAAAAED9ug55yJ8y1kNr0w

20.01.2017 08:02 | Recenzja do wersji 1.0.2

Komentarze

0 nowych
  #7 31.08.2017 15:52

@linuxsupport1: Dlaczego ponoć? Kod źródłowy tego programu jest w całości jawny. Wersja desktopowa na razie nie oferuje szyfrowania end to end (w Telegramie nazywa się to private chat"), więc nie nadaje się do ochrony informacji przed podsłuchami. Mimo wszystko jest to tysiąc razy lepsze od korporacyjnego gówna, bo przynajmniej nie wciśnie Ci do systemu backdora.

X-Ray1970   11 #6 27.07.2017 23:18

Po niedawnej aktualizacji do wersji 1.1.16, ukazała się kolejna oznaczona jako 1.1.18.

gofer83   8 #5 27.07.2017 13:43

@MirJot: Na wszystkie platformy, oprócz Windows mobile.

MirJot   3 #4 27.07.2017 13:29

@gofer83: A na Androida też jest tłumaczenie? Czy tylko na desktop?

gofer83   8 #3 20.01.2017 08:05

Wersja PL dostępna na kanale lokalizacji:
https://t.me/popolskutelegram

Autor edytował komentarz w dniu: 20.01.2017 09:48
linuxsupport1   6 #2 12.01.2017 21:37

ponoć ich prywatność itd. to lipa ale przynajmniej dbają... program jest serio wieloplatformowy i jest serio leciutki, łatwy do przenoszenia, łatwy w użyciu <3 najlepszy...oby nie do czasu [a i nie żre tak baterii] -opinia jakby ktoś wątpił, zawsze możecie sami się przekonać

v3r   7 #1 02.04.2016 14:12

Brak "secret chat" w wersji desktopowej :(

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.