Telewizory z Roku staną się teleekranami: podsłuchają, co oglądamy

Telewizory z Roku staną się teleekranami: podsłuchają, co oglądamy

Telewizory z Roku staną się teleekranami: podsłuchają, co oglądamy
14.04.2017 15:12

Wczoraj pisaliśmy o iPhonie 8, który wzgardzi prywatnością, by ciągle analizować użytkownika i stać się urządzeniem dostosowanym do jego potrzeb. Zanim jednak oddamy swoją prywatność Apple, to wcześniej zgarną ją telewizory (a może teleekrany?) z oprogramowaniem Roku. Maja one bowiem śledzić oglądane przez nas programy, by potem automatycznie zaoferować spersonalizowane treści.

Nie będzie to jednak zapamiętywanie oglądanych materiałów VOD. Całość, nie bez bez przyczyny, może kojarzyć się z teleekranami z, nomen omen, Roku 1984 George’a Orwella. Telewizory z zainstalowanym Roku, w ciągu najbliższych tygodni mają otrzymać aktualizację oprogramowania systemowego. Dzięki niej, będą mogły rozpoznać, jaki serial czy film aktualnie oglądamy. Dotyczy to również treści oglądanych w telewizji, zarówno kablowej, jak i satelitarnej.

350198612149692353

Kompatybilne telewizory będą wykorzystywały technologię ACR (Automatic Content Recognition), aby automatycznie zidentyfikować oglądane treści. Następnie zaproponują nam materiały na Netflixie czy Hulu, które będą dobrane do naszego gustu.

Roku stara się rozwiać wątpliwości dotyczące braku prywatności. Użytkownik będzie musiał włączyć funkcję More Ways to Watch, a ponadto w każdej chwili będzie mógł przestać z niej korzystać. Niestety, zebrane informacje nie będą wówczas usuwane, będą cały czas przechowywanie na serwerach firmy.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)