Tesla Model 3 to 350 km zasięgu i niższa cena, ale AI wciąż brak

Strona głównaTesla Model 3 to 350 km zasięgu i niższa cena, ale AI wciąż brak
01.04.2016 10:28
Tesla Model 3 to 350 km zasięgu i niższa cena, ale AI wciąż brak

Jeśli ktoś kazałaby nam podać producenta samochodów elektrycznych, to prawdopodobnie odpowiemy mu: Tesla Motors. To ta firma tworzy jedne z najbardziej pożądanych aut napędzanych silnikiem elektrycznym. Właśnie zaprezentowany został nowy samochód – Model 3, który zapewni wysokie osiągi i możliwość przejechania długiej trasy na jednym ładowaniu.

W pewnym sensie Tesla kojarzy się z Apple, a premiery każdego auta przypominają pierwsze prezentacje nowych iPhone’ów. Z niecierpliwością czekamy na to co pokaże założyciel firmy, Elon Musk, a potem podziwiamy jak dobre mogą być samochody elektryczne.

350175127771834305

Tesla Motors postawiła sobie poprzeczkę naprawdę wysoko. Model 3 ma być konkurencją dla Audi A4, BMW serii 3 czy Mercedesa klasy C, aut uważanych za najlepsze w swoim segmencie. Auto jest zbliżone do nich pod względem wymiarów oraz ceny wynoszącej 35.000 dolarów. To właśnie cena może spowodować, że Model 3 będzie najlepiej sprzedającym się modelem Tesli, w końcu poprzednicy byli znacznie drożsi. Z podawanych danych wynika, że już teraz na zakup chętnych jest około 130 tysięcy klientów, naprawdę świetny wynik.

Akumulatory zamontowane w nowej Tesli mają pozwolić na przejechanie nawet 350 km, a silnik elektryczny potrafi rozpędzić pojazd do 100 km/h w zaledwie 6 sekund. Producent zapewnia, że nadal pracuje, aby te wyniki uczynić jeszcze lepszymi. Model 3 będzie posiadał napęd na tylne koła lub na wszystkie cztery. We wnętrzu znalazł się duży, ustawiony poziomo 15-calowy wyświetlacz do zarządzenia ustawieniami samochodu oraz wszystkimi funkcjami multimedialnymi.

350175127772030913

Model 3 zostanie wyposażony w liczne czujniki. Zostaną one wykorzystane do autonomicznej jazdy, oczywiście nie będzie to pełny autopilot, kierowca zostanie wyręczony w wybranych manewrach, takich jak chociażby parkowanie. Niestety, na nowy samochód Tesli będziemy musieli jeszcze trochę poczekać, na taśmę produkcyjną wjedzie on dopiero pod koniec 2017 roku.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
Komentarze (25)