Tesla Model 3 to 350 km zasięgu i niższa cena, ale AI wciąż brak

Tesla Model 3 to 350 km zasięgu i niższa cena, ale AI wciąż brak01.04.2016 10:28
Tesla Model 3 to 350 km zasięgu i niższa cena, ale AI wciąż brak

Jeśli ktoś kazałaby nam podać producenta samochodów elektrycznych, to prawdopodobnie odpowiemy mu: Tesla Motors. To ta firma tworzy jedne z najbardziej pożądanych aut napędzanych silnikiem elektrycznym. Właśnie zaprezentowany został nowy samochód – Model 3, który zapewni wysokie osiągi i możliwość przejechania długiej trasy na jednym ładowaniu.

W pewnym sensie Tesla kojarzy się z Apple, a premiery każdego auta przypominają pierwsze prezentacje nowych iPhone’ów. Z niecierpliwością czekamy na to co pokaże założyciel firmy, Elon Musk, a potem podziwiamy jak dobre mogą być samochody elektryczne.

350175127771834305

Tesla Motors postawiła sobie poprzeczkę naprawdę wysoko. Model 3 ma być konkurencją dla Audi A4, BMW serii 3 czy Mercedesa klasy C, aut uważanych za najlepsze w swoim segmencie. Auto jest zbliżone do nich pod względem wymiarów oraz ceny wynoszącej 35.000 dolarów. To właśnie cena może spowodować, że Model 3 będzie najlepiej sprzedającym się modelem Tesli, w końcu poprzednicy byli znacznie drożsi. Z podawanych danych wynika, że już teraz na zakup chętnych jest około 130 tysięcy klientów, naprawdę świetny wynik.

Akumulatory zamontowane w nowej Tesli mają pozwolić na przejechanie nawet 350 km, a silnik elektryczny potrafi rozpędzić pojazd do 100 km/h w zaledwie 6 sekund. Producent zapewnia, że nadal pracuje, aby te wyniki uczynić jeszcze lepszymi. Model 3 będzie posiadał napęd na tylne koła lub na wszystkie cztery. We wnętrzu znalazł się duży, ustawiony poziomo 15-calowy wyświetlacz do zarządzenia ustawieniami samochodu oraz wszystkimi funkcjami multimedialnymi.

350175127772030913

Model 3 zostanie wyposażony w liczne czujniki. Zostaną one wykorzystane do autonomicznej jazdy, oczywiście nie będzie to pełny autopilot, kierowca zostanie wyręczony w wybranych manewrach, takich jak chociażby parkowanie. Niestety, na nowy samochód Tesli będziemy musieli jeszcze trochę poczekać, na taśmę produkcyjną wjedzie on dopiero pod koniec 2017 roku.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)