Tesla Model S po aktualizacji firmware jeszcze szybsza: setka w 2,4s

Tesla Model S po aktualizacji firmware jeszcze szybsza: setka w 2,4s13.01.2017 14:52
Tesla Model S po aktualizacji firmware jeszcze szybsza: setka w 2,4s

Jeśli nadal sportowe auta kojarzą się wam z silnikami benzynowymi o dużej pojemności, to jesteście w sporym błędzie. Zasilane tradycyjnym paliwem superszybkie auta mogą pozazdrościć osiągów elektrycznym braciom, którzy nie mają problemów z zejściem poniżej 2,5 s w przyspieszeniu od 0 do 100 km/h.

Silnik elektryczne, które błędnie mogą kojarzyć się z pojazdami do powolnego poruszania się w mieście, uzyskują ogromny moment obrotowy i to dostępny w bardzo szerokim zakresie. Co to daje? Przykładowo zaprezentowany na tegorocznych targach CES, elektryczny Faraday Future FF 91 w amerykańskiej setce, czyli od 0 do 60 mph (ok. 96 km/h) osiąga 2,39s. To wynik lepszy od jednego z najpotężniejszych aut z silnikiem benzynowym – Bugatti Chiron dysponujące silnikiem W16 wypada minimalnie gorzej.

Tesla P100D Ludicrous Plus + is Here! 0-60 MPH 1/4 Mile

Po prezentacji Faraday Future FF 91 szybko został okrzyknięty godnym rywalem Tesli. Najwyraźniej firma Elona Muska poczuła oddech konkurencji, bowiem najnowszą aktualizacją firmware swojego Modelu S poprawiła osiągi. Topowa wersja P100D już wcześniej zachwycała przyspieszeniem, ale po wgraniu nowszej wersji oprogramowania, w niezalecanym trybie Ludicrous Plus, amerykańską setkę osiągniemy w 2,4s, piekielnie szybko!

Tesla Model S ostrzega: jeśli się boisz, wracaj do Mamy
Tesla Model S ostrzega: jeśli się boisz, wracaj do Mamy

Przyspieszenie jest tak duże, że wręcz Tesla nie poleca by włączać specjalny tryb. Wywoływane wówczas przeciążenie negatywnie wpływa na stan komponentów auta, z drugiej strony, chyba warto je poświęcić za doznania związane z osiągnięciem 96 km/h w zaledwie 2,4s. Po włączeniu trybu Ludicrous Plus dostajemy informację, że Model S właśnie stał się bardzo szybki – wyświetlana jest krótka animacja, kojarząca się ze skokiem w nadprzestrzeń z filmu Gwiezdne Wojny.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (107)