Tesla Model S z Gentoo Linuksem pozwala na oglądanie filmów

Tesla Model S z Gentoo Linuksem pozwala na oglądanie filmów

Tesla Model S z Gentoo Linuksem pozwala na oglądanie filmów
25.04.2016 12:27

Do czego można wykorzystać duży wyświetlacz w Tesli Model S? Chociażby do oglądania filmów. Oczywiście producent nie oddał takiej możliwości. Okazuje się jednak, że na zamontowanym komputerze można zainstalować Gentoo Linux, czyniąc z Tesli świetny odtwarzacz multimedialny.

Tesla Model S posiada 17-calowy dotykowy wyświetlacz. To właśnie z wykorzystaniem tego ekranu komunikujemy się ze wszystkimi systemami. Możemy konfigurować poszczególne ustawienia auta, sprawdzić gromadzone przez komputer informacje, korzystać z nawigacji, a także przeglądać Internet. Na tym możliwości się nie kończą.

Komputer w Tesli domyślnie działa pod kontrolą Ubuntu. W ramach projektu Su-Tesla postanowiono zhakować Model S, instalując na nim inną dystrybucję Linuksa. Jeden z właścicieli tego skomputeryzowanego samochodu umieścił w sieci filmik z Gentoo Linux uruchomionym na komputerze w Tesli. Zainstalowanie innego systemu operacyjnego umożliwiło oglądanie filmów na 17-calowym ekranie.

Możliwość zmiany oryginalnego oprogramowania może dać znacznie szersze pole do popisu. Pozostaje nam czekać na auta z podkręconymi silnikami, albo i na takie, które przejadą więcej kilometrów na jednym ładowaniu.

Tesla Motors niedawno zaprezentowała Model 3, jeśli chodzi o oglądanie filmów, ten samochód powinien wypaść lepiej niż Model S. Ma on bowiem wyświetlacz w orientacji poziomej – idealne rozwiązanie dla miłośników kina.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (45)