Test platformy mobilnej AMD — APU Trinity

Test platformy mobilnej AMD — APU Trinity

Redakcja
03.07.2012 18:00, aktualizacja: 03.07.2012 18:21

W naszym labie pojawiła się kolejna recenzja. Tym razem na warsztat trafiła prawdziwa gratka — inżynieryjny laptop prezentujący najnowszą platformę mobilną od AMD — Trinity.

Jeśli chodzi o platformy dla komputerów przenośnych, to AMD nigdy nie udało się stworzyć choćby namiastki konkurencji dla rozwiązań Intela. Kilkukrotne próby kończyły się zwyczajnie porażkami. Rozwiązania „zielonych” były mniej wydajne, bardziej się grzały i działały krócej na baterii. Sytuacja nieco się tylko zmieniła gdy AMD pokazało platformę Brazos i Sabine. Można by rzec, że tylko ta pierwsza odniosła umiarkowany sukces. Choć celowała ona w segment netbooków to pokazała, że AMD jest w stanie namieszać na rynku. Druga platforma mobilna nie została praktycznie zauważona, ani przez nabywców, ani też przez producentów. Niestety w dużych notebookach stagnacja trwała w najlepsze…

Wszystko do czasu. Wraz z pojawieniem się platformy Trinity, AMD podjęło wyzwanie i w mojej ocenie może w kolejnym segmencie wstrzelić się z wydajnym produktem w przystępnej cenie.

Przyjrzyjmy się bliżej, co też przygotowali dla nas inżynierowie z Sunnyvale. Testujemy inżynieryjnego laptopa na mobilnej platformie ze zintegrowanym w procesorze układem graficznym (APU) pod nazwą Trinity. Zapraszamy do lektury artykułu APU Trinity — AMD wraca do gry.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)