Test słuchawek gamingowych Corsair HS50 – solidne wykonanie i rozsądna cena

Test słuchawek gamingowych Corsair HS50 – solidne wykonanie i rozsądna cena

Test słuchawek gamingowych Corsair HS50 – solidne wykonanie i rozsądna cena
Kamil Zarzycki
09.05.2018 17:33

Sprzęt od firmy Corsair zaczyna walczyć o podium z bardziej znanymi markami takimi jak Logitech czy Razer. Po słuchawkachHS50 oczekiwałem wiele, a może aż za dużo. Firma wypuściła na rynek sprzęt, który na pierwszy rzut oka nie powala na kolana. Prosty design, brak bezprzewodowego połączenia ani nawet dźwięku 7.1. Jednak przy dłuższym ich użytkowaniu zadowolą nawet najwytrwalszych poszukiwaczy dobrych słuchawek gamingowych .

Budowa słuchawek całkiem nieźle pokazuje z jakim sprzętem mamy do czynienia. Metal pokryty wzmocnionym plastikiem oraz wysokiej jakości skórą, która ma kontakt z głową użytkownika, idealnie dopasowuje się oraz wygłusza otoczenie. Pałąk słuchawek pozwala na duży stopień regulacji, dzięki czemu każdy może wyregulować je według swoich preferencji.

Obraz

Odczepiany mikrofon dołączony do zestawu może niektórym przeszkadzać, ponieważ łatwo go zawieruszyć. Z drugiej strony pozwala to na zabranie słuchawek i korzystanie z nich również poza domem. Mikrofon nadrabia dobrą jakością i brakiem przechwytywania szumów. Posiada on także certyfikat zatwierdzony przez Discord i jest bardzo przyjazny dla użytkownika dzięki swojej elastyczności. Dla osób korzystających z czatów głosowych ten mikrofon spełni wszelkie wymagania.

Sprzęt nie sprawia również problemów pod względem wagowym, gdyż słuchawki ważą tylko 331 gramów. Wielogodzinne granie nie będzie więc męczyło głowy, a tym bardziej uszu.

Warto wspomnieć o tym, że są one kompatybilne z komputerami PC i Mac, konsolami PS4, XBOX One i Nintendo Switch oraz z urządzeniami mobilnymi. Corsair oferuje również 3 kolory tego modelu: karbonowe, zielone i niebieskie.

Obraz

Od strony technicznej słuchawki nie zaskakują niczym nowym. Rozpiętość częstotliwości dźwięku wynosi od 20 do 20000 Hz. Same głośniki mają średnicę 50-milimetrów. Wartym dodania jest również to, że na słuchawkach umieszczony jest regulator głośności oraz guzik pozwalający na wyciszenie mikrofonu.

Obraz

Bardzo dobra jakość dźwięku i konstrukcja nieźle tłumiąca dźwięku z otoczenia pozwala się skupić na rozgrywce. Jednak przez to, że słuchawki są zamknięte i wykończone skórą, po wielogodzinnym użytkowaniu doskwierać może brak wentylacji. Użytkowanie ich na przykład latem może sprawiać pewien dyskomfort.

Rezultat testów pod kątem słuchania muzyki przyniósł dość nieoczekiwane rezultaty. Brak podbicia basów, sprawia że nie można w pełni cieszyć się z utworów, w których grają one dużą rolę. Słyszalna różnica występuje również w wokalu, który nie jest głośny i wyraźny. Jednak gdy mówimy tutaj czysto o korzystaniu z nich podczas grania, to są to jedne z lepszych słuchawek z jakich korzystałem.

Kolejnym zmartwieniem jest nie tylko to, że zapasowy zestaw miseczek usznych nie jest zawarty w pudełku, ale nie można go w ogóle wymienić, gdy się zużyją. Istnieją oczywiście sposoby na konserwację skóry na słuchawkach, lecz jest przy tym więcej problemów niż przy zwykłej wymianie miseczek. Ta decyzja może rozczarować wielu użytkowników słuchawek Corsiar’a.

Słuchawki testowałem podczas grania w jedną z produkcji Blizzarda, czyli Hearthstone. Soundtrack z gry zaskoczył mnie jakością, przez co pozwalał w stu procentach skupić się na każdym zagraniu jak i zarazem zrelaksować. Kolejną produkcją była gra League of Legends od studia Riot Games. Komunikacja z innymi graczami była bezproblemowa, a dźwięk ze słuchawek ułatwiał szybką lokalizację przeciwników. W innych produkcjach (głównie strzelankach) można poczuć się jak na polu bitwy, ponieważ dokładnie słychać dźwięk strzałów dochodzący z różnych stron.

Obraz

Przy oglądaniu filmów wysokiej jakości doświadczamy tego samego. Dokładne dźwięki dochodzące z wielu stron, sprawiają iż możemy doświadczyć jakości porównywanej do kinowej, a w niektórych momentach mogą nawet przyprawić o dreszcze.

Czy osobiście mógłbym je polecić? Jakość słuchawek jest zaskakująco dobra w stosunku do ceny, jednak problemem może okazać się dla niektórych materiał, który powoduje słabą wentylację. Przy posiadaniu podobnego budżetu warto by było zastanowić się nad słuchawkami z innym wykończeniem, które zapewniłoby więcej wygody przy dłuższym użytkowaniu.

Plusy
  • solidne wykonanie
  • całkiem wygodne
  • dobra jakość dźwięku w grach
Minusy
  • słaba wentylacja
  • nadają się głównie do gier

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)