Testowałeś oprogramowanie na Xboksie One? Konsolę może czekać wyzerowanie ustawień

Testowałeś oprogramowanie na Xboksie One? Konsolę może czekać wyzerowanie ustawień

Testowałeś oprogramowanie na Xboksie One? Konsolę może czekać wyzerowanie ustawień
09.07.2018 17:07, aktualizacja: 09.07.2018 18:20

Korzystanie z testowych wersji oprogramowania zawsze niesie ze sobą ryzyko. Owszem zyskujemy wcześniejszy dostęp do funkcji, ale ryzykujemy stabilnością pracy, a nawet utratą ważnych danych. Nie powinna więc dziwić informacja o problemach członków programu Xbox One Insider.

Testy oprogramowania Microsoftu nie ograniczają się wyłącznie do Windowsa 10, programów na PC czy mobilnych aplikacji w wydaniu beta. Wcześniejszy dostęp do funkcji mogą uzyskać także posiadacze Xboksów One. Warto jednak podkreślić, że mogą oni mieć problemy z poprawnym działaniem konsoli czy zainstalowanych aplikacji i gier.

Najnowsza testowa wersja oprogramowania Xboksa One, która skierowana jest do testerów, którzy skorzystali Skip Ahead, może okazać wyjątkowo problematyczna. Instalacja może skończyć się przywróceniem ustawień fabrycznych, a więc straceniem wszystkich lokalnych danych, które nie były zsynchronizowane z kontem Microsoftu. Winny jest błąd w używanym systemie operacyjnym, który doprowadził do uszkodzenia głównego oprogramowania.

Program testowy, zwłaszcza przeskoczenie do najświeższych kompilacji w ramach Skip Ahead, w teorii przeznaczony jest do konsol, które nie są głównym sprzętem do grania. Użytkownicy, którzy chcą większej stabilności powinni korzystać z podstawowych beta wersji lub najlepiej przejść do stabilnego cyklu wydawniczego.

Poprzednie testowe wydania oprogramowania Xboksa One były raczej stabilne i nie sprawiały większych problemów. W związku z tym, wielu graczy przechodziło do programu Insider, aby mieć wcześniejszy dostęp do nowych funkcji. Jednak nie zawsze testowy program jest równie bezbolesny i nowe aktualizacje mogą doprowadzić do kolejnego przywrócenia ustawień, usunięcia gier i innych kłopotów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)