Testowałeś oprogramowanie na Xboksie One? Konsolę może czekać wyzerowanie ustawień

Testowałeś oprogramowanie na Xboksie One? Konsolę może czekać wyzerowanie ustawień
09.07.2018 17:07
Testowałeś oprogramowanie na Xboksie One? Konsolę może czekać wyzerowanie ustawień

Korzystanie z testowych wersji oprogramowania zawsze niesie ze sobą ryzyko. Owszem zyskujemy wcześniejszy dostęp do funkcji, ale ryzykujemy stabilnością pracy, a nawet utratą ważnych danych. Nie powinna więc dziwić informacja o problemach członków programu Xbox One Insider.

Testy oprogramowania Microsoftu nie ograniczają się wyłącznie do Windowsa 10, programów na PC czy mobilnych aplikacji w wydaniu beta. Wcześniejszy dostęp do funkcji mogą uzyskać także posiadacze Xboksów One. Warto jednak podkreślić, że mogą oni mieć problemy z poprawnym działaniem konsoli czy zainstalowanych aplikacji i gier.

Najnowsza testowa wersja oprogramowania Xboksa One, która skierowana jest do testerów, którzy skorzystali Skip Ahead, może okazać wyjątkowo problematyczna. Instalacja może skończyć się przywróceniem ustawień fabrycznych, a więc straceniem wszystkich lokalnych danych, które nie były zsynchronizowane z kontem Microsoftu. Winny jest błąd w używanym systemie operacyjnym, który doprowadził do uszkodzenia głównego oprogramowania.

Program testowy, zwłaszcza przeskoczenie do najświeższych kompilacji w ramach Skip Ahead, w teorii przeznaczony jest do konsol, które nie są głównym sprzętem do grania. Użytkownicy, którzy chcą większej stabilności powinni korzystać z podstawowych beta wersji lub najlepiej przejść do stabilnego cyklu wydawniczego.

Poprzednie testowe wydania oprogramowania Xboksa One były raczej stabilne i nie sprawiały większych problemów. W związku z tym, wielu graczy przechodziło do programu Insider, aby mieć wcześniejszy dostęp do nowych funkcji. Jednak nie zawsze testowy program jest równie bezbolesny i nowe aktualizacje mogą doprowadzić do kolejnego przywrócenia ustawień, usunięcia gier i innych kłopotów.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)