Testowy Windows 10 dostał kolejne poprawki. Wydanie 19H1 zbliża się wielkimi krokami

Windows 10 19H1 dostał kolejna porcję poprawek
Windows 10 19H1 dostał kolejna porcję poprawek
Oskar Ziomek

05.03.2019 23:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W ręce testerów Windows 10, którzy pozostają w tak zwanym szybkim pierścieniu aktualizacji w ramach programu Insider, trafia kolejne wydanie systemu, o szczegółach którego można przeczytać na oficjalnym blogu. Mowa o nowej kompilacji Windowsa 10 w edycji 19H1, która została oznaczona numerem 18351. Co ciekawe, tym razem na testerów czeka tylko sprawdzanie poprawek i drobnych łatek – do systemu nie trafiła żadna nowa funkcja.

W efekcie aktualizacja przynosi rozwiązanie między innymi problemu ze sporadycznym zacinaniem się Eksploratora plików, nieuzasadnionym opóźnieniem pomiędzy kolejnymi próbami wpisania PIN-u na ekranie logowania oraz brakiem synchronizacji zegarów między systemem-hostem, a "piaskownicą", o której więcej pisaliśmy w odrębnej publikacji. Nie oznacza to jednak, że w Windowsie nie ma już błędów i nowa wersja jest gotowa do upublicznienia wszystkich odbiorcom.

Microsoft nie kryje się z listą wciąż znanych usterek, na której znaleźć można między innymi problemy z obsługą kart dźwiękowych Creative Xi-Fi oraz czytników kart pamięci Realtek. Ponadto błędy może powodować część chińskich gier, a oprogramowanie VMware uniemożliwiać instalację i aktualizację Windowsa 10 w wersji dla Insiderów. Wszystkie te i inne błędy są teraz na tapecie i trwają prace nad ich wyeliminowaniem.

Wiosenna aktualizacja Windows 10 coraz bliżej

Z jednej strony błędów w Windows 10 19H1 wciąż nie brakuje, ale z drugiej warto zaznaczyć, że nowe wydanie systemu powinno się pojawić na rynku już w nadchodzących tygodniach. Jeśli przypuszczenia i wcześniejsze deklaracje się potwierdzą, opisywana wiosenna aktualizacja systemu powinna zostać udostępniona regularnym użytkownikom prawdopodobnie jeszcze w kwietniu.

Do tego czasu testerzy z pewnością dostaną jeszcze niejedną kompilację do sprawdzenia, ale już teraz skupienie się Microsoftu na poprawkach błędów może sugerować, że zaproponowanie Builda będącego kandydatem do późniejszego wydania, jest już za pasem. Jedną z ciekawszych nowości w tym wydaniu systemu może się okazać nowa wersja przeglądarki Microsoft Edge, która tym razem będzie wykorzystywać silnik Chromium. Testy tego rozwiązania już trwają.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (70)