Testy, kalkulator i plan lekcji – najlepsze aplikacje dla uczniów

Testy, kalkulator i plan lekcji – najlepsze aplikacje dla uczniów

04.09.2016 16:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ponieważ zbliża się pierwszy poniedziałek kolejnego roku szkolnego, przygotowałam dla Was kilka przydatnych aplikacji. Tym razem skupiłam się na rzeczach najważniejszych – porządnym planie lekcji oraz nauce polskiego i matematyki. Aplikacje te przydadzą się uczniom w każdym wieku, poza najmłodszymi, którzy jeszcze nie umieją pisać i nie potrzebują tabliczki mnożenia.

Kujon i Kujon Junior – proste gry dla uczniów podstawówek

Gry z serii „Kujon” to bardzo przyjemne dla oka gry edukacyjne, uczące ortografii, rozpoznawania synonimów i antonimów, podstawowych obliczeń oraz odczytywania godziny z zegara ze wskazówkami, co wydaje mi się umiejętnością zanikającą. Kujony polecam uczniom powyżej 9 roku życia.

 • Slider item
 • Slider item
[1/2]
 • Slider item
 • Slider item
[1/2]

Kujon – Ortografia i matematyka oraz Kujon Junior działają na Androidzie.

Odrabiamy.pl – jeśli masz zbiór zadań

Nie zachęcam do przepisywania rozwiązań zadań przynajmniej bez zastanowienia się nad treścią, ale jeśli nie ma innego wyjścia, można sięgnąć po tę aplikację. Zawiera ona listę zbiorów oraz odpowiedzi na zawarte w nich pytania. Zebrane tu zbiory obejmują szkołę podstawową, gimnazjum i liceum.

 • Slider item
 • Slider item
[1/2]

Odrabiamy.pl działa w przeglądarce i na Androidzie. Kilka zbiorów zadań jest dostępnych za darmo, inne można kupić w abonamencie. Ceny nie są wygórowane, ale warto sprawdzić, czy w aplikacji znajdują się wszystkie potrzebne zbiory.

Na stronie, poza odpowiedziami, znajdują się kalkulatory, pomagające rozwiązać działania pisemne, równania liniowe i kwadratowe, znaleźć największy wspólny dzielnik, działać na ułamkach i rozwiązywać układy równań.

Kalkulator szkolny – warto mieć pod ręką

Kalkulator szkolny to aplikacja przydatna podczas rozwiązywania zadań z matematyki i dziedzin pokrewnych, gdzie matematyka jest, jak to mawiał jeden z moich wykładowców, złem koniecznym. W aplikacji znajdziemy kalkulatory działań na ułamkach, rozwiązywania równań liniowych, kwadratowych i układów równań, znajdowania największego wspólnego dzielnika i najmniejszej wspólnej wielokrotności dwóch liczb całkowitych oraz pomoc w liczeniu pisemnym. Warto zwrócić uwagę, że wprowadzanie danych jest bardzo proste, ale ma pewne ograniczenia – przy rozwiązywaniu równań na przykład nie można skorzystać ze zmiennej w mianowniku ułamka. Nie można też wybrać sposobu rozwiązywania układów równań.

 • Slider item
 • Slider item
[1/2]

Aplikacja działa na Androidzie. Ten sam kalkulator znajduje się na stronie wymienionej powyżej.

Mistrz ortografii – bo ortografia zawsze się przyda

Mistrz ortografii to darmowa aplikacja, w której można rozwiązać test sprawdzający umiejętność poprawnego pisania lub przejść do trybu nauki i ćwiczyć słowa, z podziałem na kategorie. W aplikacji mamy do dyspozycji ponad 6 tysięcy słów. Sprawdzana będzie pisownia ch-h, rz-ż i ó-u. Nie ma tu wyrazów wulgarnych i zapożyczeń.

 • Slider item
 • Slider item
[1/2]

Mistrz ortografii działa na Androidzie.

Schooler – plan lekcji i przypomnienia o sprawdzianach dla całej klasy

Schooler to świetna aplikacja dla całej klasy lub grupy studentów. Można w niej przygotować zamkniętą grupę, zapisać tam plan zajęć i dzielić się informacjami o sprawdzianach. Po założeniu konta można przyłączyć się do grupy lub utworzyć własną i zaprosić kolegów i koleżanki. Wszyscy będą dostawać powiadomienia o zaplanowanych testach.

 • Slider item
 • Slider item
[1/2]

Plan Lekcji 2 – kalendarz, dziennik ocen i cała reszta

Najlepsze zostawiłam na koniec. Plan Lekcji 2 to nowa odsłona popularnej aplikacji do przechowywania planu zajęć. Znajdziemy tu także dzienniczek ocen, wyliczający średnią (niestety nie bierze pod uwagę wag). W aplikacji znajduje się też lista nauczycieli, można też zapisywać terminy sprawdzianów.

 • Slider item
 • Slider item
[1/2]

Aplikacji towarzyszy widżet pokazujący nadchodzące zajęcia na ekranie głównym, oraz pogodynka.

Jeśli szukacie bardziej wyspecjalizowanych aplikacji, zawierających wiedzę z konkretnych przedmiotów, polecam przeglądy aplikacji dla maturzystów: z matematyki i innych przedmiotów. Warto je mieć pod ręką szczególnie przed sprawdzianem.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)