TikTok pozywa administrację Donalda Trumpa. Chodzi o blokadę w USA

TikTok pozywa administrację Donalda Trumpa. Chodzi o blokadę w USA25.08.2020 12:08
Logo aplikacji TikTok. (Getty Images)
Logo aplikacji TikTok. (Getty Images)

Chińska aplikacja TikTok, która robi furorę wśród młodych użytkowników na całym świecie, postanowiła walczyć z niedawną decyzją prezydenta USA, który wydał zakaz zawierania transakcji w Stanach z firmą będącą właścicielem platformy – ByteDance.

TikTok opublikował stanowisko w tej sprawie na swoim blogu. Pisze w nim, że "zdecydowanie nie zgadza się z pozycją Białego Domu, który traktuje TikToka jako zagrożenie bezpieczeństwa narodowego". Według właścicieli platformy podjęli oni "nadzwyczajne środki w celu ochrony prywatności i bezpieczeństwa danych osobowych amerykańskich użytkowników".

Chińczycy stwierdzili również, że administracja prezydenta zignorowała "szeroko zakrojone wysiłki" w celu rozwiązania problematycznych kwestii.

– Nie pozywamy rządów z byle powodów. Ale w tym przypadku nie zostawiono nam wyboru – napisali przedstawiciele platformy.

Amerykanie ostrzą zęby na TikToka

W pozwie podniesiono zarzut, że decyzja Trumpa wykracza poza zakres przepisów o sankcjach i nie jest poparta żadnymi dowodami. Mówi on również o tym, że prezydent zignorował współpracę TikToka z Komisją ds. Inwestycji Zagranicznych w USA (SPIUS), która rozpatruje połączenia takie jak nabycie przez ByteDance aplikacji Musical.ly, przemianowanej później na TikToka w Stanach Zjednoczonych.

W związku z problemami TikToka kilka amerykańskich firm technologicznych – w tym m.in. Microsoft, Twitter i Oracle – wyraziło zainteresowanie lub zapowiedziało rozmowy z ByteDance w celu odkupienia aplikacji na pewnych rynkach poza Chinami. Nie ma informacji, jakoby jakakolwiek umowa była bliska zawarcia.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)