TikTok zostanie sprzedany za 20‑30 miliardów. Jutro dowiemy się, kto kupi aplikację

Jutro dowiemy się, kto ma kupić TikToka /fot. Pexels
Jutro dowiemy się, kto ma kupić TikToka /fot. Pexels
Arkadiusz Stando

31.08.2020 16:40, aktual.: 31.08.2020 19:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Już kilku gigantów stoi w kolejce po zakup amerykańskich operacji aplikacji TikTok. Nie tylko firmy z branży technologicznej. Obok Microsoftu i Oracle stanął także Walmart.

Jak podaje amerykański serwis CNBC, firma ByteDance, właściciel TikToka, zdecydowała o sprzedaży amerykańskich operacji swojej aplikacji. Dotyczą one także procesów powiązanych z użytkownikami z Nowej Zelandii, Australii oraz Kanady. Podobno już we wtorek 1 września dowiemy się, w czyje ręce wpadnie ten łakomy kąsek.

Padła też prawdopodobna kwota. Oczekuje się, że ByteDance zażyczy sobie od 20 do 30 miliardów dolarów w zamian za amerykańską część TikToka. W czyje ręce trafi? Według przecieków, najprawdopodobniej aplikację zakupią wspólnie Microsoft i Walmart, przy czym ten drugi ma być mniejszościowym udziałowcem.

Pojawienie się Walmarta może być zaskakujące, ale dla tego przedsiębiorstwa, nawet częściowy zakup aplikacji może okazać się strzałem w dziesiątkę. Już w ubiegłym tygodniu aktualna tymczasowa CEO TikToka w USA, Vanessa Pappas mówiła, że widzi potencjał na synergię. Wszystko dzięki rozwojowi narzędzi e-commerce'owych w TikToku.

Sprzedaż TikToka może się jeszcze nie wydarzyć – Chińczycy się zabezpieczyli

Wiele wskazuje na to, że Donald Trump dopiął swego i Amerykanie będą czerpać korzyści finansowe z aplikacji TikTok. Przynajmniej tak wygląda to na pierwszy rzut oka. Jak można było się domyślić, Chińczycy nie pozostali dłużni. W piątek Chiny zaktualizowały swoją politykę eksportową dotyczącą technologii. Teraz uwzględnia ona algorytm wykorzystywany przez TikTok.

Teraz, aby ByteDance mogło sprzedać amerykańskie operacje TikToka, firma będzie potrzebować specjalnego zezwolenia od partii rządzącej. Tym samym, może dojść do sytuacji, w której TikTok jednak nie zostanie sprzedany i dojdzie do wcześniej zapowiadanej blokady.

Aplikację TikTok na Androida oraz iOS można znaleźć w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (63)