Times Square jako arena starć Samsunga, LG i HTC

Times Square jako arena starć Samsunga, LG i HTC15.03.2013 14:00
Marcin Paterek

W jaki sposób osłabić premierę nowego produktu rywala, który jest jednym z liderów branży? To pytanie raczej do specjalistów od marketingu, ale podczas wczorajszej zapowiedzi Samsunga Galaxy S 4 mogliśmy przyjrzeć się wojnie podjazdowej prowadzonej przez LG i HTC. Oba koncerny (choć nie ma dowodów na to, że akcja była przez nie wspólnie zaplanowana) postanowiły nieco przeszkodzić Koreańczykom, robiąc małe zamieszanie wśród osób czekających na premierę smartfona z serii Galaxy.

350036411015129025

Reklamę z hasłem „Be ready 4 the next Galaxy” trudno było przeoczyć, bo przewijała się w mediach od dłuższego czasu. Identyczny bilbord zawisł także na placu Times Square, gdzie wczoraj wieczorem odbyła się premiera Samsunga Galaxy S 4. Zagranie LG można więc uznać za prawdziwy majstersztyk — firma nie tylko przerobiła hasło rywala, ale na dodatek wykupiła miejsce znajdujące się dokładnie nad reklamą Samsunga i umieściła tam jeszcze większą, podświetlaną grafikę z wymownym napisem „LG Optimus G is here 4 you now!”.

Nieco inny wybieg zastosowało HTC. Marketingowcy tej firmy postanowili dosłownie zbratać się z osobami czekającymi na premierę Galaxy S4. Kilka godzin przed rozpoczęciem imprezy w tłumie osób pojawiły się hostessy częstujące widzów gorącą czekoladą, wodą i przekąskami z logo HTC One. Nietrudno zgadnąć, że z racji aury dość niesprzyjającej o tej porze roku (słupki na termometrach wskazywały ok. 4 stopni Celsjusza) gratisy od HTC cieszyły się sporym zainteresowaniem. Zwłaszcza, że oprócz typowo spożywczych produktów można też było zdobyć kupon uprawniający do zniżki na zakup smartfonów tego producenta. Oliwy do ognia dolał też Benjamin Ho z HTC, który zapowiedź Samsunga Galaxy S 4 podsumował słowami: — Najbardziej zauważalna zmiana w postaci większego wyświetlacza i plastikowa obudowa sprawiły, że nowy Galaxy blednie w porównaniu z aluminiową konstrukcją HTC One. Samsung zaprezentował więcej tego samego. Dlatego HTC pozostaje najlepszym wyborem dla osób, które potrzebują najlepszej technologii zamkniętej w ekskluzywnej obudowie. Nasi klienci chcą odróżnić się od większości, do której skierowana jest seria Galaxy.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)