Tizen odżyje na zegarku Galaxy Gear 2.0

Tizen odżyje na zegarku Galaxy Gear 2.0
Tomek Kondrat

20.02.2014 15:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Tizen OS, otwarty system dla urządzeń mobilnych, rozwijany głównie przez Samsunga, nie jest zbyt popularnym wyborem. Szczególnie przy takich rywalach, jak Android lub iOS, mało kto na niego zwraca uwagę. Niestrudzeni Koreańczycy z południa chcą jednak dać mu szansę i wiele wskazuje na to, że Tizen OS będzie nowym systemem smart-zegarków Galaxy Gear 2.0.

Obecne wydanie Galaxy Gear, oparte jest na Androidzie, który zaktualizowany został do wersji 4.3. Zegarek był dostępny jako akcesorium do smartfonów Samsung Galaxy S III oraz S4, jak i phabletu Samsung Galaxy Note 3. Użytkownicy przyjęli go w dość mieszany sposób, gdyż pomimo wysokich wyników sprzedaży, miał również bardzo wysoki wskaźnik zwrotów, sięgający 30%.

Obraz

Oparty na Linuksie Tizen może być wykorzystywany w bardzo wielu urządzeniach, takich jak: smartfony, tablety, netbooki, telewizory, a nawet pojazdy. Deweloperzy mogą natomiast wykorzystywać technologie mobilne, takie jak HTML5, przy tworzeniu aplikacji. Pomimo bardzo ciekawego pomysłu, Tizen OS nie był zbyt popularnym wyborem wśród producentów telefonów komórkowych i został nawet porzucony przez japońskiego operatora NTT Docomo, który uznał, że na japońskim rynku jednak nie ma miejsca na kolejny mobilny system operacyjny.

Samsung postanawił jednak odchodzić od Androida na części swoich urządzeń, a dobitnym tego przykładem jest premiera smart-zegarka Galaxy Gear 2.0, opartego na Tizenie, który ma zadebiutować już za niecały tydzień na Mobile World Congress w Barcelonie. Najprawdopodobniej będzie wspierał dużo więcej urządzeń, niż jego poprzednik. Cena zegarka pozostaje nieznana.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)