Tłumacz Google teraz z jeszcze lepszym tłumaczeniem w czasie rzeczywistym

Tłumacz Google teraz z jeszcze lepszym tłumaczeniem w czasie rzeczywistym

Tłumacz Google teraz z jeszcze lepszym tłumaczeniem w czasie rzeczywistym
Redakcja
15.01.2015 16:10, aktualizacja: 16.01.2015 11:52

Na swoim oficjalnym blogu firma Google chwali się wydaniem nowej wersji Tłumacza Google dla urządzeń mobilnych z systemem Android i iOS. Nie posiada ona żadnych zupełnie nowych funkcji, ale za to znacznie ulepsza te dostępne już od jakiegoś czasu, a w przypadku platformy Apple pozwala nareszcie na lepsze wykorzystanie potencjału drzemiącego w sprzęcie.

Zmiany dotyczą tłumaczenia za pomocą funkcji Word Lens, a także tłumaczenia głosowego. Pierwsza z opcji pozwala na tłumaczenie za pomocą aparatu urządzenia – wystarczy skierować obiektyw na interesujący nas znak czy tekst, abyśmy na ekranie ujrzeli jego tłumaczenie w naszym języku. Funkcja ta jest dostępna już od jakiegoś czasu, ale teraz działa offline i znacznie szybciej. Dzięki temu nie będziemy musieli korzystać z transmisji danych za granicą. Łyżką dziegciu jest fakt, iż jak na razie zmiana ta obejmuje jedynie tłumaczenie z angielskiego na francuski, niemiecki, włoski, portugalski, rosyjski i hiszpański. Google poinformowało, że inne języki będą obsługiwane za jakiś czas.

Obraz

Druga ze zmian jest znacznie ciekawsza, bo możemy się z nią zapoznać już teraz. Tłumaczenie mowy nie jest w tej aplikacji niczym nowym, ale za to w najnowszej wersji można je wykorzystać w znacznie bardziej wygodny sposób. Po wybraniu dwóch interesujących nas języków należy jedynie dotknąć ikonę wprowadzania głosowego. Uruchomi to nasłuchiwanie – w tym momencie możemy podyktować interesujące nas zdanie. Po zakończeniu mówienia aplikacja automatycznie przełączy się na drugi język, przetłumaczy to co powiedzieliśmy i będzie czekać na naszą reakcję. Jeżeli ponownie wybierzemy ikonę wprowadzania, przełączy się ona w tryb automatyczny i będzie tłumaczyć z tych języków naprzemiennie.

Może brzmieć to nieco skomplikowanie, ale uruchomienie nowej funkcji pokazuje jej potęgę: tłumaczenie odbywa się w czasie rzeczywistym i umożliwia przeprowadzenie prostej rozmowy pomiędzy dwoma osobami, które nie znają języka drugiego rozmówcy. Nie jest konieczne mozolne wprowadzanie kolejnych wyrazów, a także każdorazowe przełączanie języków, teraz wszystko to dzieje się automatycznie. Obie nowości są dostępne zarówno dla użytkowników Androida jak i iOS. Istotna jest tu przede wszystkim platforma Apple, w przypadku której obie funkcje dopiero debiutują. Najnowszą wersję Tłumacza Google znajdziecie w bazie aplikacji mobilnych naszego serwisu.

Jeszcze jedną nowością zaoferowaną przez Google jest aktualizacja aplikacji do obsługi map i nawigacji oferowanej przez tę firmę. Jej najnowsza wersja dodaje możliwość udostępniania trasy w formie tekstu – możemy więc zaplanowaną drogą przesłać komukolwiek innemu za pomocą systemowego mechanizmu udostępniania, poprzez SMS, maila, ulubiony komunikator czy Bluetooth. Ponownie stwierdzamy, że nie jest to rewolucja, acz tego typu opcja czasami może się przydać. Najnowszą wersję Map Google znajdziecie w bazie programów naszego serwisu. Firma sukcesywnie aktualizuje swoje serwery, więc nie wszyscy muszą mieć od razu dostęp do najnowszych wersji obu aplikacji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)