Tłumacz Google z ulepszonym szybkim tłumaczeniem obrazów – obsługuje 88 języków

Tłumacz Google z ulepszonym szybkim tłumaczeniem obrazów – obsługuje 88 języków

Tłumacz Google dostał sporą aktualizację
Tłumacz Google dostał sporą aktualizację
Oskar Ziomek
11.07.2019 13:45

Tłumacz Google otrzymał ważną aktualizację jednej z najciekawszych funkcji w mobilnej aplikacji. Mowa o opcji szybkiego tłumaczenia obrazu, która pozwala użytkownikom nakierować aparat smartfona na dowolny napis w obcym języku, by zobaczyć na ekranie jego tłumaczenie – podobnie, jak wkrótce w aplikacji Google Lens.

Aby tłumaczenia obrazów były jeszcze bardziej przydatne na co dzień, od teraz funkcja rozpoznaje dodatkowych 60 języków (łącznie 88), w tym między innymi arabski czy hindi. Nie jest to jednak jedyna zmiana. Istotną nowością jest bowiem wprowadzenie opcji tłumaczenia z wybranego języka ze wspomnianej listy na dowolny inny z ponad 100 obsługiwanych przez Tłumacza Google.

Szybkie tłumaczenie obrazów w Tłumaczu Google, źródło: Blog Google Polska.
Szybkie tłumaczenie obrazów w Tłumaczu Google, źródło: Blog Google Polska.

Dotychczas było to możliwe wyłącznie z języka oryginału na angielski lub z angielskiego na dowolny inny język. Dzięki zmianie, na ekranie będzie można zobaczyć niemal dowolną kombinację. Przykładem może być tłumaczenie napisów na znaku drogowym – z języka francuskiego bezpośrednio na niemiecki.

Ponadto wprowadzono tu opcję automatycznego wykrywania języków. Jak zauważa Google, ta może się przydać na przykład podczas podróżowania po Ameryce Południowej, gdzie równie często można znaleźć napisy po portugalsku, jak i po hiszpańsku. Wystarczy wtedy nakierować aparat na wybrany napis, by Tłumacz sam rozpoznał język oryginału, a następnie – zgodnie z ustawieniami – pokazał na ekranie napis w wybranym języku.

Warto także wspomnieć, że szybkie tłumaczenie obrazu jest od teraz realizowane dzięki tłumaczeniu maszynowemu opartemu na sieciach neuronowych. Google deklaruje, że jest dokładniejsze i bardziej naturalne, a liczba błędów została zmniejszona od 55 do 85 procent zależnie od pary języków.

Przy okazji tej serii zmian, aplikacja Tłumacza została także nieco odświeżona wizualnie. Przyciski w widoku tłumaczenia obrazu są wygodniej dostępne, a tłumaczone teksty widoczne na ekranie powinny mniej migotać, co było problemem poprzedniego wydania aplikacji.

Tłumacz Google jest dostępny do pobrania z naszego katalogu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)