r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Tłumacz Google

Strona główna Android Edukacja i nauka Słowniki i translatory

Aplikacja Tłumacz Google jest oficjalnym klientem usługi Google Translate dla platformy Android. Dzięki niej, użytkownik jest w stanie tłumaczyć między wieloma językami ręcznie wpisywany tekst, napisy na zdjęciach oraz głos przy pomocy jedynie urządzenia mobilnego takiego jak smartfon lub tablet.

Aplikacja wykorzystuje do działania serwery firmy Google, możliwa jest także praca w trybie offline. Serwery i technologia producenta tłumaczy tekst wpisywany za pomocą klawiatury i odręcznie, możliwe jest również jego odczytywanie z wykonanych zdjęć, oraz dyktowanie przez mikrofon.

Dzięki aplikacji Google możliwe jest również tłumaczenie wiadomości SMS. W celu oszczędzania transferu udostępniono możliwość pobrania słowników do użytku offline dla tradycyjnego tłumaczenia słów i zdań w podstawowym zakresie. Tłumacz Google może również na bieżąco tłumaczyć całe rozmowy, ponadto użytkownik otrzymuje dostęp do historii tłumaczeń i możliwości zapisywania własnego słownika.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Tłumacz Google z lepszą obsługą polskiego dzięki sieciom neuronowym

41
21.03.2017  •  Maciej Olanicki

Pod koniec września Google poinformowało o wprowadzeniu do Tłumacza Google nowego silnika tłumaczeń opartego na rekurencyjnych sieciach neuronowych. Pierwszą obsługiwaną parą był angielski i chiński, dziś jest to już także angielski i polski. Wykorzystanie sieci neuronowych pozwala na tłumaczenie wprowadzonego tekstu nie na poziomie leksemów czy syntagm, jak to się odbywało dotychczas, ale na poziomie składni – pełnych wypowiedzeń lub zdań, jakie wprowadzane są do Tłumacza. Algorym skuteczniej dobiera ekwiwalenty i unika wpadek, które wynikają w tłumaczeniu fragmentów bez kontekstu. W…

Automatyczny tłumacz Waverly to prawdziwa rybka Babel w Twoim uchu

19
17.05.2016  •  Anna Rymsza

Czy jest tu ktoś, kto choć raz nie mógł się dogadać z obcokrajowcem? Największe firmy IT od lat inwestują miliony w kruszenie barier językowych, ale na razie skutki są różne. Przede wszystkim jednak mechanizmy te w niczym nie pomogą, gdy rozmawiamy twarzą w twarz. Przecież nikt nie będzie łączył się przez Skypea albo pisał w tłumaczu Googlea, siedząc obok swojego rozmówcy. Na pomoc przyjść może „The Pilot” – słuchawka, którą można nosić w uchu, tłumacząca w czasie rzeczywistym rozmowę. Urządzenie działa zupełnie jak Rybka Babel w „Autostopem przez galaktykę”, tylko że w przeciwieństwie do…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #2 25.09.2016 00:39

@Anonim (niezalogowany): Hej hej, tu enbijej.

  #1 03.05.2016 21:23

HEJ

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.