To koniec aplikacji Nokii dla Lumii, nie ma dla nich miejsca w erze Windows 10

To koniec aplikacji Nokii dla Lumii, nie ma dla nich miejsca w erze Windows 10

To koniec aplikacji Nokii dla Lumii, nie ma dla nich miejsca w erze Windows 10
07.09.2015 15:17

Dokąd zmierza rozwój Lumii pod banderą Microsoftu? Ostatnieposunięcia firmy z Redmond dowodzą, że dziś liczy się tylkoWindows 10. Niektórzy fani Windows Phone pozwalają sobie nawet naopinie, że lepiej było, gdy Nokia niezależnie od Microsoftupracowała nad tymi smartfonami.

W imię uporządkowania portfolio swoich aplikacji, Microsoftogłosił, że kończy z sześcioma aplikacjami, które zostałystworzone dla Lumii przez deweloperów Nokii. Na liście programówdo likwidacji znalazły się Lumia Storyteller, Lumia Beamer,Photobeamer, Lumia Refocus, Lumia Panorama oraz Video Uploader.

Już 30 października Storyteller, Beamer, Refocus i Photobeamerprzestaną działać online, nie otrzymają też żadnychaktualizacji. Stworzone w Storyteller wizualne opowieści będąmogły być przeglądane tylko offline, nie dołączymy do nichżadnej zawartości z Sieci. Lumia Panorama oraz Video Uploader wciążbędą mogły komunikować się z usługami online, ale nie otrzymająjuż żadnych łatek.

Oficjalnym wyjaśnieniem takiego postępowania jest to, że wWindows 10 na stare aplikacje Nokii nie ma po prostu miejsca. Funkcjeporzuconego oprogramowania mają zostać przejęte przez natywneaplikacje nowego systemu mobilnego. Tego zaś możemy się spodziewaćpóźną jesienią. Pani Mary Jo Foley, powołując się na swojeźródła w Microsofcie twierdzi, że Windows 10 Mobile jest obecnietestowane przez wielu operatorów telekomunikacyjnych, a wersja RTMzostanie udostępniona w czasie bliskim premiery poważnejaktualizacji Windows 10, tzw. Threshold 2. Pierwotnie Threshold 2było oczekiwane w październiku, jednak z nieoficjalnych informacjiMicrosoftu wynika, że termin ten przesunął się na listopad.

Wieść o porzuceniu aplikacji Nokii musi być bardzo niemiła dlaposiadaczy klasycznej Lumii 530, która dzięki niskiej cenie zdobyładużą popularność w naszym kraju. Model ten posiada bowiem tylko 4GB wbudowanej pamięci masowej, a to zamało, by przeprowadzić aktualizację do najwyraźniejzasobożernego Windows 10 Mobile. Porzucenie przez Microsoftupopularnych aplikacji tylko ograniczy użyteczność tego modelu –a w zamian jego użytkownicy niewiele mogą znaleźć. To nie Android– alternatywnych aplikacji fotograficznych sklepie Windows jest jakna lekarstwo.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (75)